środa, 23 maja 2018

Newsroom

Arrinera zapowiada emisję obligacji

msd | 10 maja 2017
Na dzień przed terminem spłaty wartych 2,05 mln zł papierów dłużnych serii B spółka zapowiedziała zamiar uplasowania nowych obligacji do 2 mln zł.

Jeszcze we wtorek po południu Arrinera prosiła obligatariuszy o mailowy kontakt celem wykupu zapadających w środę papierów serii B bez pośrednictwa domu maklerskiego. 

Termin nowej emisji oczywiście nie jest przypadkowy, aczkolwiek we wtorek Piotr Gniadek, prezes Arrinery, przekonywał w rozmowie z Obligacje.pl, że główny akcjonariusz jest gotowy zapewnić spółce środki na wykup.

Samą chęć wykupu dotychczasowych obligacji bez uczestnictwa dotychczasowego biura maklerskiego Arrinera tłumaczy cofnięciem przez KNF zezwolenia na wykonywanie działalności maklerskiej dla HFT Brokers, który zajmował się rozliczeniem papierów serii B.

Zapadające w środę obligacje zostały uplasowane dwa lata temu w ramach publicznej oferty memorandowej. Dług oprocentowany jest na 9,5 proc. Na rynku pierwotnym objęło go 78 inwestorów (72 osób fizycznych) i prawdopodobnie stan obligatariuszy nie zmienił się w sposób istotny, bo mimo wcześniejszych zapewnień, obligacje nie trafiły do obrotu na Catalyst.

Więcej wiadomości o Arrinera S.A.

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje