czwartek, 05 października 2023

Newsroom

BBI Development zapowiada kolejną emisję refinansującą

msd | 15 lutego 2023
Deweloper chce uplasować dwuletnie papiery dłużne o wartości 25-26 mln zł, aby sfinansować przypadający w przyszłym tygodniu wykup dwóch serii obligacji o łącznej wartości 27,83 mln zł.

Wartość zaplanowanej przez BBI Development emisji sięgnie do 26 mln zł i dojdzie ona do skutku, jeśli spółce uda się uplasować co najmniej 25 mln zł. Już sam ten fakt może zdradzać, że spółka jest po słowie z inwestorami, co zresztą byłoby spójne z jej działaniami z ubiegłych lat (historia styczniowo-lutowych emisji refinansujących sięga już ponad 10 lat).

Dzień emisji nowego długu wyznaczono na 22 lutego. I wtedy też BBI musi spłacić dwie starsze serie o łącznej wartości 27,83 mln zł, dla których największym obligatariuszem pozostaje fundusz emerytalny Allianza.

Co prawda BBI nie ujawnia wysokości oprocentowania oferowanych papierów, ale można zakładać, że nie będzie ono odbiegać od tego, co ustalono w emisji refinansującej z ubiegłego miesiąca (WIBOR 6M plus 7,75 pkt proc.). Zdradza to zresztą wspólny termin wykupu obu serii (24 lutego 2025 r.) i zapowiadana w styczniu możliwość asymilacji ówczesnej emisji z kolejnymi papierami, plasowanymi w przyszłości. 

W styczniu BBI wyemitowało obligacje o wartości 11 mln zł. W tym samym czasie spółka spłaciła starsze papiery na 12 mln zł.

Więcej wiadomości o BBI Development S.A.

Więcej wiadomości kategorii Emisje