niedziela, 03 grudnia 2023

Newsroom

Best przydzielił obligacje. Redukcja wyniosła 20,55 proc.

msd | 25 sierpnia 2023
Ponowienie oferty w sierpniu okazało się dobrym posunięciem. 765 inwestorów złożyło zapisy zapisało się na obligacje Bestu warte prawie 38 mln zł. Best oferował obligacje na 30 mln zł.

Mimo sezonu wakacyjnego Best pozyskał pełną pulę środków z emisji, po tym jak w lipcu również przeprowadził publiczną ofertę obligacji na 20 mln zł, a zapisy zredukowano wówczas o 40 proc. W nowej emisji Best ponownie zaproponował inwestorom papiery o 4,5-letnim okresie zapadalności oprocentowane na 5 pkt proc. ponad WIBOR 3M, zwiększył za to wartość oferty. Jednak w lipcu emisja Bestu rywalizowała z pięcioma innymi emisjami kierowanymi do inwestorów indywidualnych w tym samym czasie. W sierpniu emisja Bestu nie miała rywali na polu ofert przeprowadzanych na podstawie prospektu emisyjnego.

Prospekt Bestu zezwala na przeprowadzenie emisji wartych łącznie 250 mln zł, ale dokument wygasa 4 listopada.

Marek Kucner, wiceprezes Best, odpowiadający za finanse Grupy nie wyklucza, że spółka zdecyduje się na przeprowadzenie kolejnej emisji obligacji w ramach wygasającego w listopadzie prospektu – napisano w komunikacie prasowym.

Na Catalyst notowanych jest osiem serii obligacji Bestu. Emisja z lipca wyceniana jest na 99,98 proc. (11,7 proc. brutto). Sierpniowa emisja ma trafić do obrotu we wrześniu.

Więcej wiadomości o Best S.A.

Więcej wiadomości kategorii Emisje