sobota, 13 lipca 2024

Newsroom

Bocian rozterminował wykup obligacji

msd | 26 października 2023
Everest Capital, spółka pozyskująca finansowanie dla pożyczkowej grupy, odkupiła połowę wygasających lada dzień nienotowanych obligacji, a spłatę drugiej ich części przesunęła na kolejne miesiące.

Pożyczkodawca spłacił 5 mln zł obligacji, które miały wygasać 31 października. W porozumieniu z jedynym obligatariuszem pozostałe 5 mln zł zobowiązał się on uregulować w dwóch równych ratach, płatnych 30 listopada i 29 grudnia tego roku.

Warto odnotować, że to nie pierwszy raz w odniesieniu do tych obligacji, jak Bocian przekłada termin ich spłaty. Pierwotnie papiery te wygasać miały bowiem 30 września, ale na kilka dni przed upływem terminu zawarto porozumienie z obligatariuszem.

Wcześniej w lipcu pożyczkodawca przesunął też wykup papierów notowanych na Catalyst, które miały wygasać we wrześniu. Ich nowy termin spłaty ustalono na czerwiec przyszłego roku, a po drodze doszło też do częściowego odkupu długu, w wyniku czego jego wartość obniżono z 12 do 8 mln zł. Obligacje te (EVC0624) znajdują się jednak wyłącznie w portfelach funduszy zarządzanych przez AgioFunds TFI, więc do giełdowego handlu nimi nie dochodzi.

Więcej wiadomości o Everest Capital Sp. z o.o.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst