wtorek, 19 marca 2019

Newsroom

Braster przejrzy opcje strategiczne

msd | 08 sierpnia 2018
Poprzez przegląd opcji strategicznych spółka, jak podaje, chce znaleźć sposób na wsparcie dalszego rozwoju.

Braster nie zdradza jednak jakiego rodzaju działania i transakcje brane są pod uwagę.

Na obecnym etapie zarząd emitenta rozważa różne opcje strategiczne. Przegląd ten ma na celu wybór optymalnego wariantu dalszego rozwoju emitenta i realizację przyjętej przez spółkę strategii rozwoju do 2021 roku – poinformowano w komunikacie.

Na razie Braster wciąż przepala gotówkę. Na koniec marca miał jej 19,5 mln zł. Tymczasem w II kwartale spółka sprzedała tylko osiem urządzeń do samodzielnego badania pod kątem raka piersi. 

Kwartalne wypłaty z działalności operacyjnej rzędu kilku milionów złotych (5,3 mln zł w IV kw. ub.r. i 4,7 mln zł w I kw. br.) wskazują, że bez gwałtownej poprawy w prowadzonym biznesie lub bez kolejnego zastrzyku gotówki Brasterowi skończą się pieniądze w ciągu kilku najbliższych kwartałów. 

W maju przyszłego roku spółka musi wykupić pochodzące z tzw. małej emisji publicznej obligacje o wartości 10,5 mln zł. W ostatniej transakcji (z 2 sierpnia) rynek wyceniał papiery BRA0519 na 85,77 proc., co dawało im wówczas 28 proc. rentowności brutto. Aktualnie obligacje te kwotowane są na 79,51/84,8 proc. (bid/ask).

Więcej wiadomości o Braster S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

Emisje