poniedziałek, 21 października 2019

Newsroom

BVT zapowiada kolejną emisję obligacji

msd | 01 kwietnia 2019
Niewielki windykator chce pozyskać do 2 mln zł z prywatnej oferty papierów dłużnych serii I, które nie trafią do obrotu na Catalyst. Za niecałe trzy tygodnie spółka ma do wykupu obligacje na 1,6 mln zł.

BVT nie ujawnia warunków nowej oferty. Będzie to czwarta emisja obligacji windykacyjnej spółki na przestrzeni ostatnich pięciu miesięcy. Ostatnią z nich BVT zamknęło w połowie marca pozyskując wówczas 1,45 mln zł. 

Równolegle do ostatniej emisji spółka nabyła też swoje starsze papiery o wartości 1,4 mln zł. Chodzi o wygasającą 20 kwietnia tego roku serię C. Po częściowym rolowaniu jej wartość zmalała do 1,6 mln zł. 

Na Catalyst obligacjami BVT0419 po raz ostatni handlowano jeszcze w październiku ubiegłego roku. Aktualnie papiery te kwotowane są po 99/100 proc. (bid/ask).

W giełdowym obrocie znajdują się też dwie inne serie długu BVT z terminami spłaty w styczniu i czerwcu 2020 r. W ostatnich marcowych transakcjach obie wyceniano na 100 proc. nominału. 

Więcej wiadomości o BVT S.A.

 • BVT przyspieszyło wykup obligacji o… pięć dni

  15 października 2019
  Windykacyjna spółka spłaciła we wtorek krótkoterminowe papiery dłużne na 1,13 mln zł, które miały wygasać 20 października.
  czytaj więcej
 • Poprawa wyników BVT

  16 sierpnia 2019
  Windykacyjna spółka zaksięgowała rekordowe 1 mln zł zysku netto w II kwartale. Miała też wysokie przepływy operacyjne, ale większość wypracowanej gotówki przeznaczyła na bliżej nieopisane nakłady inwestycyjne.
  czytaj więcej
 • BVT miało stratę w I kwartale

  20 maja 2019
  Pomimo niższych przychodów, windykacyjna spółka poprawiła wynik operacyjny w I kwartale. Wciąż był jednak niższy od kosztów obsługi zadłużenia. Kapitały własne BVT spadły poniżej 2 mln zł przy sumie bilansowej sięgającej prawie 51 mln zł.
  czytaj więcej
 • Insiderzy z BVT wzięli udział w emisji

  25 kwietnia 2019
  W wartej 1,13 mln zł prywatnej emisji sześciomiesięcznych obligacji prezes i członek rady nadzorczej spółki zainwestowali łącznie 160 tys. zł własnych pieniędzy.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje