niedziela, 26 września 2021

Newsroom

CCC z nowym finansowaniem od czwartku

msd | 23 czerwca 2021
Spółka dostała 1 mld zł za akcje eObuwie.pl i przedpłaciła 415 mln zł dotychczasowego finansowania bankowego. Od 24 czerwca może korzystać z nowych kredytów.

CCC nabyło za 360 mln zł 10 proc. akcji Eobuwia od MKK3, spółki założyciela obuwniczego e-sklepu. Równocześnie CCC dostało po 500 mln zł za 10-proc. pakiety akcji Eobuwia od Cyfrowego Polsatu oraz A&R Investments, spółki powiązanej z założycielem Inpostu. Część uzyskanych w ten sposób wpływów – 415 mln zł – CCC przeznaczyło na spłatę istniejącego zadłużenia. W ten sposób spółka spełniła warunki zawieszające dla zawartych na początku czerwca umów nowego finansowania bankowego. Jak wynika z komunikatu, pierwsze środki obuwnicza grupa będzie mogła uruchomić w najbliższy czwartek, 24 czerwca.

Zawarte na początku czerwca umowy z konsorcjum banków przewidują, że CCC dostanie 437,6 mln zł czteroletniego kredytu terminowego oraz 448,4 mln zł trzyletniego kredytu odnawialnego. Jak ustalono, w przyszłości banki będą mogły udzielić spółce także dodatkowego finansowania.

Uruchomienie nowych kredytów stanowi ostatnie etap refinansowania zadłużenia grupy CCC, wynika z komunikatu. Wcześniej spółka porozumiała się też z obligatariuszami wartych 210 mln zł obligacji, które miały wygasać w tym miesiącu, aby przesunąć terminu wykupu długu o pięć lat, do czerwca 2026 r. W zamian CCC musiało jednak podnieść marżę z 1,3 do 4,5 pkt proc., dołożyć zabezpieczeń, a także wypłacić 3 proc. jednorazowej premii. Ta ostatnia trafiła na konta obligatariuszy 15 czerwca, natomiast wysokość oprocentowania długu wzrośnie począwszy od nowego okresu odsetkowego, który rozpoczyna się 29 czerwca.

Obligacje CCC0626 drożeją w środę o 0,23 pkt proc. do 100,78 proc. nominału.

Więcej wiadomości o CCC S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst