czwartek, 13 czerwca 2024

Newsroom

CFO Anwimu dokupił obligacji spółki

msd | 26 sierpnia 2022
Łukasz Rzepniewski, dyrektor finansowy paliwowej spółki, tym razem nabył papiery dłużne ANW1224 za 195 tys. zł.

Jak wynika z powiadomienia o transakcji, zakup nastąpił bezpośrednio od Banku Pekao, który pełnił rolę oferującego obligacje Anwimu na rynku pierwotnym.

To drugi raz, jak CFO Anwimu kupił obligacje ANW1224. W grudniu ubiegłego roku, podczas emisji na rynku pierwotnym, wydał na nie 400 tys. zł. Jako jedna z kilku osób powiązanych ze spółką, bo z wartej 25 mln zł emisji do insiderów trafiło wówczas aż 13,1 mln zł. 

Notowane na Catalyst obligacje ANW1223 oraz ANW1224 oprocentowane są na WBIOR 3M plus 4 pkt proc. marży. Z tą różnicą, że dłuższymi papierami nie dochodzi do żadnych transakcji. Krótsza seria wyceniana jest zaś na 98,8 proc. wartości nominalnej. 

Więcej wiadomości o Anwim S.A.

 • Anwim ze stratą w I kwartale

  13 maja 2024
  Paliwowa grupa miała 15,3 mln zł straty netto w I kwartale. Pomimo poprawy przepływów operacyjnych i spadku zobowiązań odsetkowych netto, nie udało jej się obniżyć wskaźnika zadłużenia.
  czytaj więcej
 • Straty osłabiły wypłacalność Anwimu

  27 lutego 2024
  Przychody paliwowej grupy spadły o 16 proc. r/r w IV kwartale, a jej rachunek wyników wykazywał w tym czasie straty, istotnie pogarszając relację długu netto do EBITDA.
  czytaj więcej
 • Listopadowa emisja Anwimu trafiła na Catalyst

  20 grudnia 2023
  Paliwowa spółka wprowadziła do giełdowego obrotu warte 65 mln zł obligacje, których warunki zobowiązują ją do inwestycji w fotowoltaikę oraz projekty z obszaru zrównoważonego rozwoju.
  czytaj więcej
 • Niełatwy kwartał Anwimu

  24 listopada 2023
  Przy rosnących obrotach paliwowa grupa zanotowała gwałtowny spadek rentowności sprzedaży, a do tego musiała się mierzyć z wysokimi stratami na instrumentach pochodnych, kończąc III kwartał na minusie. Także pod względem przepływów operacyjnych, co prowadziło do wzrostu zadłużenia.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Catalyst