wtorek, 18 czerwca 2024

Newsroom

Cognor Holding mocniej zadłużony po wypłacie dywidendy

msd | 21 sierpnia 2023
Zadłużenie netto hutniczej grupy osiągnęło najwyższy poziom od ponad czterech lat. Na tle historycznych wyników pozostawało ono jeszcze relatywnie niskie, ale z kwartału na kwartał zyski są coraz słabsze, a krótkoterminowe perspektywy nie wskazują na możliwość rychłej poprawy.
Żeby dokończyć lekturę należy wykupić abonament

Więcej wiadomości o Cognor S.A.

 • Maleje wypłacalność Cognoru Holding

  16 maja 2024
  Słabsze wyniki w połączeniu z wysokimi nakładami inwestycyjnymi spowodowały, że w samym tylko I kwartale producent stali podwoił relację długu netto do EBITDA, notując najwyższą jego wartość od połowy 2017 r. Niezależnie od tego, właśnie uplasował kolejną serię obligacji.
  czytaj więcej
 • Cognor wrócił na Catalyst

  14 maja 2024
  Należąca do giełdowego Cognoru Holding spółka operacyjna wprowadziła do obrotu wyemitowane w styczniu obligacje, od których zgodziła się płacić 4,2 pkt proc. ponad WIBOR.
  czytaj więcej
 • Cognor wyemituje kolejne obligacje

  08 maja 2024
  Spółka zależna giełdowego Cognoru Holding zdecydowała się wyemitować drugą w tym roku serię papierów dłużnych o wartości 120 mln zł.
  czytaj więcej
 • Słabsze wyniki obniżają wypłacalność Cognoru Holding

  24 kwietnia 2024
  Na skutek rynkowych trudności zeszłoroczny wynik EBITDA hutniczej grupy spadł o dwie trzecie. Jej rosnące zadłużenie miało więc najniższe pokrycie w osiąganych zyskach od trzech lat.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

 • Megaemisja Dekpolu debiutuje bez transakcji

  14 czerwca 2024
  Od piątku na Catalyst notowane są obligacje Dekpolu pochodzące z majowej emisji, z której budowlana grupa pozyskała 225 mln zł. Niewyczerpany apetyt popytu znajduje odzwierciedlenie w notowaniach - brakuje chętnych do sprzedaży po cenie zakupu.
  czytaj więcej
 • LPP na razie dowozi tegoroczne cele

  13 czerwca 2024
  Odzieżowa grupa poprawiła sprzedaż o 18 proc. r/r i wypracowała rekordowe 411 mln zł zysku operacyjnego w I kwartale. Podtrzymuje cel osiągnięcia około 21 mld zł obrotów przy 52-53 proc. marży handlowej, ale i przypomina, że nie chce rolować obligacji.
  czytaj więcej
 • CCC zapowiada rekordowe marże handlowe

  13 czerwca 2024
  Obuwnicza grupa nie zamierza poprzestawać na 51-proc. marży brutto ze sprzedaży, jaką udało jej się wypracować w I kwartale. Dopełnieniem trwającej restrukturyzacji ma być pozyskanie nowego finansowania jeszcze w tym miesiącu.
  czytaj więcej
 • Bocian opuści Catalyst bez wykupu

  12 czerwca 2024
  Everest Capital, spółka celowa pozyskująca finansowanie dla pożyczkowej grupy Bociana, porozumiała się z funduszami Agio w sprawie przedłużenia terminu spłaty papierów EVC0624 i ich „niezwłocznego” wycofania z GPW.
  czytaj więcej