wtorek, 18 stycznia 2022

Newsroom

Czerwcowa emisja Ghelamco Invest trafiła na GPW

msd | 23 lipca 2021
Inwestorzy, którzy nie mieli możliwości udziału w ofercie papierów GHI0725 na rynku pierwotnym, już od pierwszy minut obecności na Catalyst mogą je z powodzeniem kupić po 100 proc. nominału.

Warte 30 mln zł obligacje serii PW1 oprocentowane są na WIBOR 6M plus 5 pkt proc. marży, a ich okres spłaty to cztery lata, ale z tym zastrzeżeniem, że za dwa Ghelamco zyska prawo do przedterminowego wykupu długu (min. 25 proc. emisji).

Jak zawsze, obligacje wyemitowane zostały przez spółkę celową Ghelamco Invest, a poręczenia za dług udzielił cypryjski podmiot Granbero Holdings, który konsoliduje polskie projekty grupy Ghelamco.

Na rynku pierwotnym obligacje trafiły do 91 ze 146 inwestorów, którzy złożyli zapisy. Mimo tego, stopa redukcji to „tylko” 15,7 proc. Papiery oferowano bowiem inwestorom instytucjonalnym, a także mniej niż 150 osobom fizycznym. Emisję przeprowadzono wprawdzie na podstawie memorandum, ale skierowanego wyłącznie bezpośrednio do adresatów oferty (nie było ono publicznie dostępne).

Papiery wyemitowano w ramach przyjętego w czerwcu programu o wartości 200 mln zł. Wcześniej w tym roku Ghelamco w pełni wykorzystało też program emisji o wartości 400 mln zł.

Do godz. 10 nie handlowano debiutującym długiem GHI0725. W arkuszu sprzedaży znaleźć już jednak można 100 obligacji (ich nominał to 1 tys. zł) po cenie równej 100 proc. nominału. 

Na Catalyst notowanych jest 20 serii papierów Ghelamco o łącznej wartości 1,38 mld zł, z czego do wykupu w tym roku pozostało już tylko 19,1 mln zł. W I kwartale przyszłego roku dewelopera czeka jednak spłata pięciu kolejnych serii długu, w sumie za 265,3 mln zł.

Więcej wiadomości o Ghelamco Invest Sp. z o.o.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

 • KGHM zaktualizował strategię

  17 stycznia 2022
  Miedziowa grupa celuje średnio w 10,2 proc. rentowności kapitału stałego (ROCE), wynika ze strategii do 2030 r. z horyzontem do 2040 r.
  czytaj więcej
 • Grudniowa emisja Kruka debiutuje na Catalyst

  14 stycznia 2022
  Za uplasowane podczas publicznej oferty pięcioletnie niezabezpieczone papiery dłużne windykator płaci WIBOR 3M plus 3,4 pkt proc., co daje 5,7 proc. rocznie w pierwszym trzymiesięcznym okresie odsetkowym.
  czytaj więcej
 • Kolejne obligacje Profbudu na Catalyst

  13 stycznia 2022
  Infinity, spółka stojąca na czele deweloperskiej grupy pod marką Profbud, wprowadziła do obrotu warte 11 mln zł papiery dłużne, które w ubiegłym roku uplasowała podczas oferty publicznej.
  czytaj więcej
 • Trzech inwestorów chce przejąć 66 proc. akcji Develii

  13 stycznia 2022
  Fundusz private equity Metric Capital Partners oraz dwaj Polscy przedsiębiorcy ogłosili wezwanie do zapisywania się na sprzedaż 295,4 mln akcji Develii. Liczą na zwiększenie skali działalności dewelopera oraz „bardziej efektywne wykorzystanie bilansu spółki”.
  czytaj więcej