czwartek, 15 kwietnia 2021

Newsroom

Dekpol pozyskał 21,5 mln zł z emisji obligacji

msd | 19 lutego 2021
Zamiarem budowlano-deweloperskiej spółki było uplasowanie papierów dłużnych o wartości do 50 mln zł.

Dekpol warunkowo przydzielił warte 21,5 mln zł 3,5-letnie niezabezpieczone obligacje serii K o zmiennym oprocentowaniu, opartym o WIBOR 6M i marżę, której na razie nie ujawniono. W przyszłości się to jednak zmieni, ponieważ spółka chce wprowadzenia nowych papierów do obrotu na GPW.

Intencją Dekpolu było pozyskanie do 50 mln zł, wynika z komunikatu opublikowanego pod koniec stycznia. Według naszych informacji, oferta została przygotowana pod kątem zainteresowania nią dużych instytucji (zbyt mała emisja skreśla ją już na początkowym etapie).

Wpływy z emisji obligacji mogą trafić na finansowanie bieżącej działalności budowlano-deweloperskiej grupy oraz częściową spłatę zadłużenia z tytułu wygasających w marcu papierów serii G i H o łącznej wartości 62,7 mln zł (91,88 mln zł przed listopadową amortyzacją).

„Spółka oraz Dekpol Deweloper sp. z o.o. w ciągu ostatnich czterech miesięcy wyemitowały obligacje o łącznej wartości nominalnej wynoszącej 92,5 mln zł, które zgodnie z warunkami emisji są wykorzystywane na spłatę zadłużenia z tytułu obligacji serii G i H (pierwotna wartość zadłużenia z tytułu emisji obligacji serii G i H wynosiła 91,88 mln zł) oraz na finansowanie bieżącej działalności” – podał Dekpol.

W obrocie na Catalyst znajdują się na razie trzy serie obligacji Dekpolu. Obok wygasających lada moment papierów DEK0321 i DKP0321 na GPW notowane są także uplasowane w październiku papiery DEK1023 na 50 mln zł. Do obrotu nadal nie trafiła natomiast grudniowa publiczna memorandowa emisja, która przyniosła Dekpolowi 11 mln zł wpływów.

Najdłuższe notowane papiery DEK1023 kwotowane są na 100,92/101,15 proc. nominału (bid/ask) przy braku zabezpieczenia i oprocentowaniu ustalanym według formuły WIBOR 6M plus 4,9 pkt proc. marży. Innymi słowy, obligacje te można kupić „od ręki” przy 4,6 proc. rentowności brutto (oferta sprzedającego obejmuje tylko sześć obligacji, każda o nominale 1 tys. zł).

Więcej wiadomości o Dekpol S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

 • CDRL z ujemnym kapitałem obrotowym netto

  15 kwietnia 2021
  Aktywa obrotowe dystrybutora odzieży dziecięcej po raz pierwszy w jego giełdowej historii przestały pokrywać krótkoterminowe zobowiązania. Z jednej strony grupa CDRL – ponownie – zwraca uwagę na niepewność kontynuacji działalności, z drugiej zaś wskazuje, że posiadane środki pieniężne i linie kredytowe powinny uchronić ją przed utratą płynności.
  czytaj więcej
 • Anwim debiutuje na Catalyst

  15 kwietnia 2021
  Za uplasowane w grudniu trzyletnie obligacje operator sieci stacji paliw pod marką Moya płaci WIBOR 3M plus 4 pkt proc. marży.
  czytaj więcej
 • Cyfrowy Polsat nadal chce zwiększyć udział w kapitale Netii

  15 kwietnia 2021
  Spółka jest gotować wydać do 515 mln zł w ciągu najbliższych 12 miesięcy na zakup akcji Netii, w której kontroluje obecnie 66 proc. kapitału.
  czytaj więcej
 • Best ma dosyć delewarowania; chce ruszyć na zakupy

  15 kwietnia 2021
  Dług netto windykacyjnej grupy spadł w ubiegłym roku o jedną czwartą, zatrzymując się poniżej 90 proc. jej kapitałów własnych. Po trzech latach przerwy, Best chce wrócić do zakupu portfeli wierzytelności, między innymi za pieniądze pochodzące z planowanych publicznych ofert obligacji.
  czytaj więcej

Emisje