wtorek, 20 kwietnia 2021

Newsroom

Develia rozważa emisję obligacji

msd | 26 marca 2021
Deweloper chciałby uplasować wśród inwestorów instytucjonalnych niezabezpieczone papiery dłużne o okresie spłaty do czterech lat.

Wartość potencjalnej emisji i bliższe jej warunki mają zostać ustalone w procesie rozmów z inwestorami i budowania księgi popytu, wynika z komunikatu Develii.

Nowe papiery zostałyby wyemitowane w ramach programu do 400 mln zł, z którego spółka wykorzystała dotychczas 150 mln zł. Ostatnim razem, w październiku ubiegłego roku, były to trzyletnie obligacje z 3,3 pkt proc. marży ponad WIBOR.

Za półtora miesiąca, 10 maja, Develia musi spłacić warte 100 mln zł papiery DVL0521.

Na Catalyst znajduje się siedem serii długu dewelopera z terminami spłaty do października 2023 r. Do transakcji nimi dochodzi jednak tylko sporadycznie lub wcale. 

Więcej wiadomości o Develia S.A.

 • Udany początek roku dla deweloperów

  12 kwietnia 2021
  W I kwartale notowani na Catalyst deweloperzy zwiększyli liczbę sprzedanych lokali o 25 proc. w stosunku do ubiegłego roku. Czas pokazał, że rynek mieszkaniowy okazał się relatywnie odporny na skutki pandemii, co pozwala wielu spółkom snuć plany o dalszym wzroście sprzedaży.
  czytaj więcej
 • Develia bardziej zadłużona, ale nadal z niezłą płynnością

  09 kwietnia 2021
  Dług netto deweloperskiej grupy ponownie wzrósł w IV kwartale, ale utrzymała ona na tyle wysoki poziom gotówki, aby być w stanie spłacić niemal całość krótkoterminowych zobowiązań skorygowanych o zaliczki otrzymane od nabywców mieszkań.
  czytaj więcej
 • Develia ze stratą w 2020 r. oraz nową strategią do 2025 r.

  19 lutego 2021
  Wskutek przeszacowania wartości projektów biurowo-handlowych deweloper zamknął ubiegły rok ze 133-143 mln zł skonsolidowanej straty netto. Docelowo Develia chce sprzedać te aktywa, aby mocniej postawić na rynek mieszkaniowy. Planuje też rozwój w obarze projektów najmu instytucjonalnego oraz magazynów.
  czytaj więcej
 • Nienajgorszy rok deweloperów

  15 stycznia 2021
  Sprzedaż mieszkań wśród notowanych na Catalyst deweloperów spadła w 2020 r. tylko o 4 proc. r/r, choć pierwsze miesiące pandemii zapowiadały przecież możliwą katastrofę.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje