sobota, 24 lutego 2024

Newsroom

Develia zapowiada wyłożenie 75 mln zł na joint venture

msd | 02 listopada 2023
W ramach współpracy z funduszami inwestycyjnymi i grupą Semeko deweloper chce zrealizować w Gdyni inwestycję o łącznej powierzchni użytkowej 90 tys. mkw.

Develia zawarła list intencyjny z niewymienionymi z nazwy funduszami oraz podmiotami z grupy Semeko w sprawie realizacji wieloetapowego projektu, obejmującego lokale mieszkalne i usługowe. Na potrzeby zapowiadanej współpracy deweloper ma objąć 50,01 proc. akcji spółki celowej w zamian za wniesienie 75 mln zł, co stanowić ma „wstępne zaangażowanie” we wspólną inwestycję. Ponadto, Develii przypadnie odpłatne zarządzanie projektem w zakresie jego budowy i komercjalizacji. 

Początek współpracy musi jednak zostać poprzedzony otrzymanie zgody prezesa UOKiK, a także pozytywnym wynikiem badania due diligence spółki joint venture, jej podmiotów zależnych, a także i samej nieruchomości przeznaczonej pod projekt.

W lipcu Develia przejęła polskie spółki grupy Nexity, a we wrześniu zwiększyła tegoroczny plan sprzedaży mieszkań z 1450-1650 do około 2500-2600. Póki co, po trzech kwartałach miała na koncie 2060 zakontraktowanych lokali.

Na Catalyst znajduje się pięć serii obligacji Develii, w tym jedna, która trafiła do inwestorów indywidualnych. Za papiery te (DVL1225) spółka płaci WIBOR 3M plus 4,1 pkt proc. marży i w czwartek rano kwotowane są one na 101,2/101,79 proc. nominału (bid/ask).

Więcej wiadomości o Develia S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst