poniedziałek, 20 maja 2019

Newsroom

Deweloperzy nadal z niewielkim bagażem finansowego długu

Emil Szweda dla Gazety Giełdy i Inwestorów "Parkiet" | 02 maja 2019
Wskaźniki zadłużenia deweloperów notowanych na Catalyst prezentują się stabilnie i nie pozwalałyby oczekiwać wzrostu oprocentowania obligacji, gdyby nie sytuacja rynkowa.

Tekst ukazał się w Gazecie Giełdy i Inwestorów „Parkiet” 29 kwietnia. Opublikowano za zgodą redakcji. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Żeby dokończyć lekturę musisz być zalogowany!
 • Archicom chce wypłacić dywidendę

  16 maja 2019
  Zarząd dewelopera wnioskuje o wypłatę 29,6 mln zł dywidendy, co stanowiłoby 53 proc. skonsolidowanego zysku za ubiegły rok przy obligacyjnym limicie określonym na 75 proc.
  czytaj więcej
 • Udany początek roku dla Lokum Deweloper

  15 maja 2019
  Wrocławski deweloper miał 20,2 mln zł skonsolidowanego zysku netto w I kwartale wobec 3,1 mln zł straty przed rokiem. Zanotował też solidny cash flow operacyjny, tym samym przedłużając okres bez długu netto i z nadpłynnością gotówkową.
  czytaj więcej
 • Rekordy gotówki na kontach Ronsona

  14 maja 2019
  Najwyższe od trzech lat przepływy operacyjne dewelopera pozwoliły na wyraźne obniżenie długu netto w I kwartale, jeśli pominąć wdrożenie standardu MSSF 16. Dodatkowo trzeci kwartał z rzędu rosła płynność gotówkowa Ronsona.
  czytaj więcej
 • Udany kwartał Dom Development

  07 maja 2019
  Mimo osiągnięcia rekordowego w I kwartale zysku, zadłużenie finansowe dewelopera wzrosło, a w czerwcu czeka go wypłata 227 mln zł dywidendy. Możliwe, że płynność gotówkowa spadnie poniżej dotychczasowych minimów.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Poradniki

Emisje