niedziela, 26 września 2021

Newsroom

Dom Development negocjuje kolejne akwizycje w Krakowie

msd | 08 września 2021
Dopiero co przejęte przez deweloperską grupę Sento otrzymało wyłączność na negocjacje w sprawie zakupu wybranych spółek z grupy Buma.

Należąca do Dom Development spółka może potencjalnie przejąć wybrane podmioty z grupy Buma, które prowadzą działalność deweloperską oraz obsługową dla realizowanych inwestycji. Dom Development wzmocniłby w ten sposób swoją obecność na krakowskim rynku, na którym jest obecny dopiero od niedawna (1 lipca DD kupił 77 proc. akcji Sento za 35,4 mln zł).

Udzielona Sento wyłączność negocjacyjna ma obowiązywać do 14 stycznia 2022 r.

„Ostateczne warunki transakcji mają zostać wypracowane przez strony transakcji w toku prowadzonych negocjacji” – podał Dom Development.

Wartość potencjalnej transakcji na razie nie jest znana. Sam Dom Development określą ją jako „znaczną w skali spółki”.

Mimo wypłaty 254 mln zł dywidendy, grupa Dom Development zakończyła I półrocze z 507,7 mln zł wolnej gotówki i dodatkowymi 63,3 mln zł na rachunkach powierniczych. Deweloper nadal więc wykazywał ujemny dług netto (zobowiązania odsetkowe to 485,9 mln zł), a także pełne pokrycie dla skorygowanych o zaliczki zobowiązań z terminem wymagalności do 12 miesięcy. Podczas sierpniowej konferencji przedstawiciele Dom Development wskazywali jednak, że inwestycje w kolejnych miesiącach mogą prowadzić do pojawienia się dodatniego długu netto.

Na Catalyst znajduje się sześć serii obligacji Dom Development o łącznej wartości 438 mln zł i terminach spłaty do 2026 r. Jeszcze w tym roku spółka musi wykupić warte 78 mln zł papiery DOM1121. Środki na ten cel pochodzić mają z emisji uplasowanej w maju tego roku.

Zależnie od serii, do handlu papierami dewelopera dochodzi tylko sporadycznie lub wręcz wcale. 

Więcej wiadomości o Dom Development S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst