sobota, 22 września 2018

Newsroom

Dzień inwestora spółek grupy PCC z rekordowym zainteresowaniem

materiał prasowy grupy PCC, ben | 09 października 2017
Piąte spotkanie inwestorów giełdowych spółek chemicznych PCC Rokita i PCC Exol, podobnie jak wcześniejsze, odbyło się na terenie dolnobrzeskiego parku chemicznego. W tym roku spotkanie cieszyło się rekordowo wysoką frekwencją.

Dzień Inwestora Grupy PCCPonad 200 gości z całego kraju zostało podjętych przez organizatorów w budynku hali, gdzie na co dzień spółki prowadzą regularną działalność. Industrialny charakter miejsca spotkania idealnie komponował się z prezentacjami zarządów spółek, podczas których zgromadzeni goście usłyszeli o tym, czym spółki się zajmują, o postępie w realizowanych inwestycjach oraz o ich bieżącej sytuacji finansowej.

Wizyta na terenie „dolnośląskiego zagłębia chemicznego” niewątpliwie dodała kolorytu spotkaniu. Tu inwestorzy mogli zapoznać się z instalacjami produkcyjnymi oraz przekonać się o postępie w realizacji kolejnych inwestycji.

Na zakończenie spotkania, już w kuluarach, inwestorzy mieli sposobność do dyskusji z zarządzającymi spółkami, którzy pozostawali przez cały czas do ich dyspozycji.

Jak co roku, możliwość bezpośredniej komunikacji pomiędzy odwiedzającymi a spółkami stanowi największą wartość dnia inwestora – dorocznego święta inwestorów, którzy zaufali spółkom z grupy PCC i zdecydowali się na powierzenie im swojego kapitału.

Tegoroczna frekwencja była najwyższą w dotychczasowej historii dnia inwestora. Stwarzamy naszym inwestorom możliwość bycia w centrum zakładu, bezpośredniego kontaktu ze spółkami – mówi Rafał Zdon, wiceprezes zarządu PCC Rokita. Warto przy okazji przypomnieć, że PCC Rokita była absolutnym pionierem na rynku obligacji detalicznych i od ponad sześciu lat regularnie je emituje. W 2016 roku PCC Exol dołączył do grona emitentów obligacji. W ciągu ostatnich sześciu lat w ramach 19 emisji obligacji pozyskaliśmy łącznie ponad 360 mln zł. Wykupiliśmy obligacje o łącznej wartości ponad 120 mln zł – dodaje Rafał Zdon.

Obecnie trwa publiczna emisja obligacji PCC Rokita, w której oferuje papiery sześcioletnie, oprocentowane na stałe 5 proc. rocznie. Termin na złożenie zapisu upływa 10 października.

Więcej wiadomości o PCC Rokita S.A., PCC Exol S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

Emisje