środa, 29 maja 2024

Newsroom

Dziesięć lat Obligacje.pl

Obligacje.pl | 18 lutego 2022
Promocje dla stałych użytkowników, ebook „Rynek wiecznej hossy” i nowe narzędzia dla inwestorów profesjonalnych i emitentów. Sprawdź co zmieniliśmy w naszej ofercie z okazji dziesiątych urodzin.

Zdjęcie autorstwa Magda Ehlers z PexelsFilozofia działania serwisu Obligacje.pl od początku była prosta – miał służyć inwestorom. Chcieliśmy edukować, dostarczać informacji i niezbędnych narzędzi. Teraz idziemy o krok dalej – z okazji dziesiątej rocznicy uruchomienia naszego serwisu, obniżamy ceny dostępu do artykułów i płatnych narzędzi.

Każdy z użytkowników, który kiedykolwiek wykupił u nas roczny abonament, otrzymuje 10 proc. zniżki na zakup kolejnego. I kolejnych 10 proc. za każdy następny rok. Jeśli korzystałeś z naszych płatnych treści i opłaciłeś roczny abonament pięciokrotnie, otrzymasz 50 proc.* rabatu na zakup kolejnego.

Jeśli dotąd nie kupowałeś rocznego dostępu do strony, nic straconego. Zniżki naliczamy zarówno dla obecnych, nowych, jak i przyszłych użytkowników. Ta promocja nie ma ograniczeń i nie ma też końca. Chcemy nagradzać lojalnych użytkowników oferując coraz wyższą jakość usług za coraz niższą cenę. Jeśli w przyszłości ceny abonamentów wzrosną (inflacja nie omija też naszych portfeli), rabat będzie naliczany od nowych cen.

Ale to nie wszystko. Każdy użytkownik, który wykupi roczny abonament na dostęp do naszych usług**, otrzyma w prezencie edukacyjny e-book „Rynek wiecznej hossy. Jak inwestować w obligacje”. To poradnik i przewodnik dla inwestorów, którzy chcieliby zrozumieć więcej z wydarzeń na rynku długu. Zawarta w nim wiedza pomoże dobrać odpowiednią strategię inwestycyjną.

"Część czytelników może w tym momencie wzruszyć ramionami. Nie ma przecież niczego trudnego w inwestowaniu w obligacje. Wystarczy je kupić, by otrzymywać odsetki, a raz na parę lat również zwrot włożonego kapitału, który można zainwestować ponownie, by znowu otrzymywać odsetki od kolejnych obligacji. Nic prostszego pod słońcem” – pisze we wstępie Emil Szweda, autor przewodnika. I dodaje:

„Po ponad czterdziestu latach wzrostowy trend na rynku obligacji, czy szerzej – długu – zbliża się ku końcowi. Kolejne silniki, które napędzały wzrost cen obligacji i zyski uczestników rynku dłużnego, tracą moc, a niedługo mogą całkiem zgasnąć."

I kolejny fragment wstępu:

 "Wszystko to sprawia, że przyszłość jest coraz bardziej nieprzewidywalna, a dotychczasowe reguły przestają działać. W szczególności strategia „kup i trzymaj” staje się w przypadku obligacji coraz bardziej ryzykowna. Zdaję sobie sprawę, że ponieważ trend rosnący trwa od ponad czterech dekad, większość żyjących ludzi jest przyzwyczajona do myśli, że inwestując w dług można tylko zyskiwać – mniej niż na rynku akcji i być może mniej niż na nieruchomościach, ale jednak zyskiwać. O tym, że niekoniecznie tak musi być, czytelnicy mogą przekonać się już po lekturze pierwszych rozdziałów. W kolejnych piszę o tym, jakie są sposoby, by mimo wszystko na obligacjach nadal zarabiać – zapewne inaczej niż dotąd, jednak wciąż zarabiać. W ostatniej części proponuję kilka strategii, które powinny sprawdzić się mimo oczekiwanej większej zmienności rynku. Dla najodważniejszych mam też sugestie, jak można się na tej zmienności dorobić i zarabiać na wzroście rentowności (spadku ceny) obligacji dziesiątki procent w czasie, gdy inni będą tracić po 5 czy 10 proc. w funduszach.

Innymi słowy – ten poradnik jest Ci potrzebny, jeśli zamierzasz przetrwać nadchodzące zawirowania na rynku długu. Jest Ci też potrzebny, jeśli chcesz zrozumieć podstawowe zasady inwestowania na tym najważniejszym z rynków. Nawet jeśli nie zamierzasz inwestować w obligacje, książka ta pozwoli Ci pojąć zasady, którymi rynek długu się rządzi. Ma on wpływ na wszystko wokół nas."

Pobierz gratis cały wstęp do poradnika.

Przeczytaj więcej o naszej ofercie dla inwestorów indywidualnych i wybierz rozwiązanie odpowiednie dla siebie.

Na tym jednak nie koniec zmian. Od 2019 r. dostarczamy specjalistyczne bazy danych inwestorom instytucjonalnym. Obecnie rozbudowaliśmy swoją ofertę – stworzyliśmy nowe narzędzia dedykowane dla instytucji, ale także dla emitentów obligacji.

Przejdź do szczegółów oferty dla emitentów i instytucji finansowych.


* 50 proc. to maksymalna wysokość zniżki na zakup rocznego pakietu „Newsy i wskaźniki”.

** Po zakupieniu rocznego abonamentu po 18 lutego 2022 r. link do pobrania ebooka pojawi się w panelu Moje Konto.

Więcej wiadomości kategorii Emisje