wtorek, 30 listopada 2021

Newsroom

Echo Investment kupuje nieruchomości za 221,6 mln zł

msd | 21 października 2021
Deweloper zawarł umowę zakupu warszawskich nieruchomości gruntowych wraz z budynkami biurowymi za cenę 221,6 mln zł plus VAT.

Echo Investment kupi od spółki z grupy Immofinanz prawo użytkowania gruntów wraz ze wzniesionymi na nich budynkami biurowymi. Jak wskazano, łączna powierzchnia działek zlokalizowanych w rejonie ulic Domaniewskiej, Wołoskiej i Postępu to ponad 46,1 tys. mkw.

Jak na razie, Echo Investment nie ujawnia celów akwizycji.

W ostatnim czasie deweloper sprzedał dwa biurowce za łączną cenę około 199,6 mln euro. Od pewnego już czasu spółka akcentuje, że chce coraz mocniej stawiać na nieruchomości mieszkaniowe.

Na początku września Echo ogłosiło zamiar uplasowania wśród inwestorów instytucjonalnych nowych obligacji. Niezależnie od tego, deweloper ubiega się też w KNF o zatwierdzenie prospektu dla programu publicznych emisji długu o wartości do 300 mln zł. 

Na Catalyst znajdziemy 13 serii obligacji Echa, w tym jedną w euro. Regularny handel długiem dewelopera odbywa się jednak tylko na kilku detalicznych seriach z termiami spłaty w latach 2022-2023. Najdłuższe z nich papiery ECH0923 i ECH1123 sprzedający wyceniają w czwartek kolejno z 3,97 i 4,27 proc. rentowności brutto.

Więcej wiadomości o Echo Investment S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst