niedziela, 26 stycznia 2020

Newsroom

Echo Investment może zmienić właściciela

msd | 16 października 2019
Węgierski deweloper WING może przejąć 100 proc. udziałów w spółce Lisala, która jest głównym akcjonariuszem Echa Investment. Transakcja wymaga zgody UOKiK.

Echo Partners, czyli spółka należąca do inwestorskiego trio złożonego z PIMCO, Oaktree i Griffin Real Estate, zawarła przedwstępną umowę sprzedaży 100 proc. udziałów w kapitale Lisali, która która jest większościowym akcjonariuszem Echa Investment.

Kontrolny pakiet akcji dewelopera miałby zostać sprzedany węgierskiej firmie nieruchomościowej WING.

(…) zamknięcie transakcji jest uzależnione od uzyskania decyzji Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wyrażającej zgodę na dokonanie koncentracji stanowiącej transakcję – poinformowało Echo Investment.

Wartość planowanej transakcji nie została ujawniona. Na GPW należący do Lisali pakiet akcji Echa wart jest około 1,06 mld zł.

W marcu tego roku PIMCO, Oaktree i Griffin ogłosiły przegląd opcji strategicznych wobec posiadanego przez nich pakietu akcji Echa.

Na Catalyst notowanych jest 11 serii obligacji Echa z terminami spłaty od listopada 2020 r. do listopada 2023 r. Część z nich deweloper plasował w ofertach publicznych skierowanych do indywidualnych inwestorów.

Najdłuższe papiery Echa, zapadające z latach 2022-2023, wyceniane są w większości z 4,8-5,1 proc. rentowności brutto.

Warunki emisji obligacji dewelopera nie zawierają dodatkowych kowenantów związanych ze zmianami właścicielskimi w spółce.

Więcej wiadomości o Echo Investment S.A.

 • Udany koniec roku dla deweloperów

  10 stycznia 2020
  Notowani na Catalyst producenci mieszkań zwiększyli w IV kwartale liczbę sprzedanych lokali o 20,2 proc. r/r. Dzięki temu cały rok okazał się nieco lepszy od poprzedniego.
  czytaj więcej
 • Echo Investment ma nowego właściciela

  13 grudnia 2019
  Węgierski deweloper Wing zawarł przyrzeczoną umowę zakupu wszystkich udziałów w spółce Lisala, która posiada 55,96 proc. udziału w kapitale Echa Investment. Nowy inwestor nie przewiduje rewolucyjnych zmian w biznesie i kadrze zarządzającej Echa.
  czytaj więcej
 • Stabilne finansowanie Echa Investment

  28 listopada 2019
  Aby przyszykować się do październikowej wypłaty dywidendy zaliczkowej deweloperska grupa zwiększyła w III kwartale saldo środków pieniężnych o 206,8 mln zł do 515,8 mln zł.
  czytaj więcej
 • Sprzedaż mieszkań ponownie na lekkim plusie

  11 października 2019
  Notowani na Catalyst deweloperzy sprzedali 5013 lokali w III kwartale, czyli o 3,1 proc. więcej niż kwartał wcześniej i 7,5 proc. więcej niż przed rokiem, wynika z obliczeń Obligacje.pl. Nie wszystkie spółki korzystają jednak z mieszkaniowej koniunktury w sposób jednakowy.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

Emisje