wtorek, 23 lipca 2024

Newsroom

Echo Investment sprzedało biurowiec Q22

msd | 19 grudnia 2016
Wartość transakcji wyniosła na razie 236 mln euro i jeszcze wzrośnie wraz z postępem wynajmu powierzchni biurowej. Deweloper szacuje, że całkowita wartość transakcji sięgnie około 273 mln euro.

Z zawartej umowy Echo otrzymało dotychczas 230 mln euro, pozostała część płatności zostanie uregulowana w przyszłym roku. Ze sprzedaży Q22 deweloper musi zapłacić wynagrodzenie w wysokości 82 mln euro dla FTF Columbus, spółki należącej do Michała Sołowowa (niedawnego głównego akcjonariusza Echa), która zrzekła się prawa do zakupu projektu.

Środki pochodzące ze sprzedaży biurowca trafią między innymi na wypłatę dywidendy zaliczkowej, wynika z listopadowych zapowiedzi przedstawicieli Echa. Łączna wartość pieniędzy wypłaconych akcjonariuszom w ramach dywidendy zaliczkowej za 2016 r. ma sięgnąć 350,8 mln zł. Kwota ta będzie wypłacana w transzach.

Oprócz Q22 deweloper zamierza sprzedać też zagranicznych siedem mniejszych budynków biurowych, na rzecz Echo Properties, spółki do której przeniesiono wybudowane i pracujące nieruchomości komercyjne, a następnie sprzedano część udziałów w niej. Echo planuje też pozbyć się gruntów posiadanych poza Polską.

W obrocie na Catalyst znajduje się siedem serii obligacji Echa, w tym tylko trzy z nich notowane są na rynku detalicznym. Plasowane w ramach emisji publicznych serie ECH0318 i ECH0418 wyceniane są z rentownościami wynoszącymi odpowiednio 3,74 oraz 3,96 proc. brutto.

W kwietniu spółkę czeka wykup notowanych na rynku hurtowym obligacji ECH0417. Z wartej 200 mln zł emisji Echo skupiło ostatnio 25 mln zł, na co trafić mogły środki z uplasowanego niecałe trzy tygodnie temu długu o wartości 100 mln zł.

Więcej wiadomości o Echo Investment S.A.

 • Echo Investment pracuje nad emisją obligacji

  18 lipca 2024
  Deweloper chce uplasować nowe papiery dłużne w ramach bezprospektowego programu, którego adresatami są inwestorzy instytucjonalni.
  czytaj więcej
 • Dwie nowe emisje Echa w obrocie

  04 lipca 2024
  Echo płaci za nie 4,5 pkt proc. marży, a termin zapadalności jest o rok dłuższy od ostatnich emisji publicznych, w których deweloper oferował 4,0-3,8 pkt proc. marży ponad WIBOR. Barierą wejścia jest nominał jednej obligacji ustalony na 10 tys. zł. Druga przeszkoda jest jednak znacznie trudniejsza do pokonania.
  czytaj więcej
 • Kolejne detaliczne obligacje Echa trafiły na GPW

  05 czerwca 2024
  Deweloper wprowadził do obrotu pochodzące z kwietniowo-majowej oferty publicznej czteroletnie papiery ECH0428, od których płaci 3,8 pkt proc. marży ponad WIBOR 6M.
  czytaj więcej
 • Echo Investment mocniej zadłużone

  28 maja 2024
  Duże wydatki z I kwartału zwiększyły dług netto deweloperskiej grupy do niemal 2,2 mld zł, w wyniku czego zbliżył się on do górnej granicy celu, jaki stawia przed sobą Echo. Z poprawą przyjdzie prawdopodobnie poczekać do czasu kolejnych dezinwestycji z aktywów komercyjnych.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Catalyst