wtorek, 25 lutego 2020

Newsroom

EuCO blisko naruszenia obligacyjnych kowenantów

msd | 07 czerwca 2018
W I kwartale wynik EBITDA odszkodowawczej grupy spadł o prawie 39 proc. r/r a jej przepływy operacyjne wyniosły 4,2 mln zł na minusie. O podobną wartość wzrósł dług netto, który zaczyna być zbyt wysoki względem kapitałów własnych, jak i wyniku EBITDA.
Żeby dokończyć lekturę musisz być zalogowany!
 • Sprawozdanie EuCO nie powiedziało obligatariuszom nic nowego

  27 listopada 2019
  Jeśli za miarę postępu prac nad zrefinansowaniem wygasających za 4,5 miesiąca obligacji przyjąć treść komentarza do wyników finansowych, należałoby uznać, że w ostatnich miesiącach EuCo nie poczyniło żadnego postępu.
  czytaj więcej
 • EuCO uzależnione od refinansowania obligacji

  03 września 2019
  Przychody i zyski odszkodowawczej grupy wciąż wyraźnie spadają, gotówka generowana z działalności operacyjnej nie ma trwałego charakteru, a termin wykupu wartych 50 mln zł obligacji coraz bliżej. Rynek wycenia je na 70 proc. nominału, a zarząd szuka refinansowania.
  czytaj więcej
 • Akcjonariusze EuCO pytają o wykup obligacji

  18 czerwca 2019
  Podczas ostatniego ZWZ Europejskiego Centrum Odszkodowań przynajmniej jeden z uczestników pytał spółkę o spłatę wygasających w kwietniu przyszłego roku obligacji o wartości 50 mln zł.
  czytaj więcej
 • EuCO wciąż niedaleko od obligacyjnego kowenantu

  28 maja 2019
  Wyniki odszkodowawczej grupy pogorszyły się, a przy zerowych przepływach operacyjnych trudno było o wyraźne zmniejszenie zadłużenia. Kwestii wysokiej relacji długu netto do kapitałów własnych wciąż więc jednoznacznie nie rozwiązano.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

Emisje