czwartek, 18 października 2018

Newsroom

EuCO blisko naruszenia obligacyjnych kowenantów

msd | 07 czerwca 2018
W I kwartale wynik EBITDA odszkodowawczej grupy spadł o prawie 39 proc. r/r a jej przepływy operacyjne wyniosły 4,2 mln zł na minusie. O podobną wartość wzrósł dług netto, który zaczyna być zbyt wysoki względem kapitałów własnych, jak i wyniku EBITDA.
Żeby dokończyć lekturę musisz być zalogowany!
 • EuCO poprawiło wyniki i przepływy operacyjne w II kwartale

  04 września 2018
  Grupa Europejskiego Centrum Odszkodowań potroiła wynik zamykając II kwartał z 6,7 mln zł EBITDA. Wypracowała też 3,4 mln zł gotówki z działalności operacyjnej, co pozwoliło na obniżenie wskaźnika zadłużenia.
  czytaj więcej
 • Prezes EuCO sprzedał obligacje za ponad 1,5 mln zł

  18 kwietnia 2018
  Krzysztof Lewadnowski, prezes Europejskiego Centrum Odszkodowań, sprzedał w transakcji pakietowej z 13 kwietnia 1563 obligacje spółki. Cenę ustalono poniżej nominału.
  czytaj więcej
 • EuCO zostało niewiele miejsca na dług

  05 kwietnia 2018
  Spadek kapitałów własnych na skutek wypłaty dywidendy i objęcia konsolidacją kolejnych spółek, przy jednoczesnym wzroście zadłużenia finansowego po emisji obligacji, nie pozostawia grupie Europejskiego Centrum Odszkodowań zbyt wiele swobody w bilansie.
  czytaj więcej
 • Grupa EuCO z wyższą płynnością gotówkową

  27 listopada 2017
  Wysokie przepływy pieniężne z działalności operacyjnej w III kwartale sprawiły, że saldo środków pieniężnych w Europejskim Centrum Odszkodowań wzrosło do 22,2 mln zł na koniec września. Wciąż blisko obligacyjnych kowenantów pozostaje natomiast relacja długu netto do kapitałów.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

Emisje