środa, 18 lipca 2018

Newsroom

Eurocent odstąpił od umowy funduszem sekurytyzacyjnym

msd | 09 sierpnia 2017
Firma pożyczkowa popadła w konflikt z GODEBT 1 NS FIZ i zamierza „podjąć działania”, które pozwolą odzyskać jej utracone wpływy.

Powodem odstąpienia od umów jest niedotrzymanie przez fundusz warunków współpracy określonych w obowiązujących umowach oraz bezskuteczne próby polubownego dochodzenia przez emitenta praw wynikających z umów – podano w komunikacie.

Spółka zamierza ustalić szkodę wyrządzoną jej przez fundusz, czego celem ma być próba odzyskania utraconych wpływów.

Umowa ramowa z GODEBT 1 NS FIZ zawarta została w 2015 r., przewidywała regularne nabywanie przez fundusz portfeli wierzytelności wynikających z udzielonych przez Eurocent pożyczek. Wpływami ze sprzedaży wierzytelności spółka miała finansować bieżącą działalność.

Ostatnimi czasy Eurocent informował też o sprzedaży wierzytelności. Uzyskane stosunkowo niskie ceny spółka na łamach Obligacje.pl tłumaczyła dużym przepracowaniem sprzedawanych pakietów.

Eurocent wciąż czeka na zatwierdzenie przez sąd przyspieszonego postępowania układowego, o które wnioskował miesiąc temu, po tym, jak cztery tygodnie wcześniej nie wykupił obligacji serii E na 1,8 mln zł.

W obrocie na Catalyst pozostaje jeszcze jedna seria obligacji Eurocentu. Wartymi 2,3 mln zł papierami z terminem wykupu we wrześniu 2018 r. po raz ostatni handlowano w poniedziałek po 12,81 proc. nominału.

Więcej wiadomości o Eurocent S.A. w upadłości

Więcej wiadomości kategorii Purgatorium

Emisje