czwartek, 17 sierpnia 2017

Newsroom

Eurocent odstąpił od umowy funduszem sekurytyzacyjnym

msd | 09 sierpnia 2017
Firma pożyczkowa popadła w konflikt z GODEBT 1 NS FIZ i zamierza „podjąć działania”, które pozwolą odzyskać jej utracone wpływy.

Powodem odstąpienia od umów jest niedotrzymanie przez fundusz warunków współpracy określonych w obowiązujących umowach oraz bezskuteczne próby polubownego dochodzenia przez emitenta praw wynikających z umów – podano w komunikacie.

Spółka zamierza ustalić szkodę wyrządzoną jej przez fundusz, czego celem ma być próba odzyskania utraconych wpływów.

Umowa ramowa z GODEBT 1 NS FIZ zawarta została w 2015 r., przewidywała regularne nabywanie przez fundusz portfeli wierzytelności wynikających z udzielonych przez Eurocent pożyczek. Wpływami ze sprzedaży wierzytelności spółka miała finansować bieżącą działalność.

Ostatnimi czasy Eurocent informował też o sprzedaży wierzytelności. Uzyskane stosunkowo niskie ceny spółka na łamach Obligacje.pl tłumaczyła dużym przepracowaniem sprzedawanych pakietów.

Eurocent wciąż czeka na zatwierdzenie przez sąd przyspieszonego postępowania układowego, o które wnioskował miesiąc temu, po tym, jak cztery tygodnie wcześniej nie wykupił obligacji serii E na 1,8 mln zł.

W obrocie na Catalyst pozostaje jeszcze jedna seria obligacji Eurocentu. Wartymi 2,3 mln zł papierami z terminem wykupu we wrześniu 2018 r. po raz ostatni handlowano w poniedziałek po 12,81 proc. nominału.

Więcej wiadomości o Eurocent S.A.

 • Narastają straty Eurocentu

  16 sierpnia 2017
  Firma pożyczkowa zanotowała 2,7 mln zł skonsolidowanej straty operacyjnej i 3,2 mln zł skonsolidowanej straty netto. Ponownie miała też ujemne przepływy operacyjne, tylko tym razem skończyło się utratą płynności finansowej.
  czytaj więcej
 • Eurocent spłacił część zaległy obligacji

  11 sierpnia 2017
  Spółka przekazała na wykup na razie tylko 5 proc. nominału. Z naszych informacji wynika, że możliwe są też kolejne częściowe spłaty, ale Eurocent nie chce składać wiążących deklaracji.
  czytaj więcej
 • Eurocent sprzedał kolejne wierzytelności

  01 sierpnia 2017
  Firma pożyczkowa, która chce wejść na drogę przyspieszonego postępowania układowego, sprzedała dwa pakiety wierzytelności wartych nominalnie 2,86 mln zł za co uzyskała 0,33 mln zł wpływów.
  czytaj więcej
 • Analiza Eurocent

  17 lipca 2017
  W czerwcu bieżącego roku Eurocent nie spłacił jednej serii obligacji o wartości 1,8 mln zł. 6 lipca 2017 roku spółka złożyła wniosek o otwarcie przyspieszonego postępowania układowego wraz z wnioskiem o ogłoszenie upadłości.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Purgatorium

Emisje