piątek, 20 października 2017

Newsroom

Eurocent odstąpił od umowy funduszem sekurytyzacyjnym

msd | 09 sierpnia 2017
Firma pożyczkowa popadła w konflikt z GODEBT 1 NS FIZ i zamierza „podjąć działania”, które pozwolą odzyskać jej utracone wpływy.

Powodem odstąpienia od umów jest niedotrzymanie przez fundusz warunków współpracy określonych w obowiązujących umowach oraz bezskuteczne próby polubownego dochodzenia przez emitenta praw wynikających z umów – podano w komunikacie.

Spółka zamierza ustalić szkodę wyrządzoną jej przez fundusz, czego celem ma być próba odzyskania utraconych wpływów.

Umowa ramowa z GODEBT 1 NS FIZ zawarta została w 2015 r., przewidywała regularne nabywanie przez fundusz portfeli wierzytelności wynikających z udzielonych przez Eurocent pożyczek. Wpływami ze sprzedaży wierzytelności spółka miała finansować bieżącą działalność.

Ostatnimi czasy Eurocent informował też o sprzedaży wierzytelności. Uzyskane stosunkowo niskie ceny spółka na łamach Obligacje.pl tłumaczyła dużym przepracowaniem sprzedawanych pakietów.

Eurocent wciąż czeka na zatwierdzenie przez sąd przyspieszonego postępowania układowego, o które wnioskował miesiąc temu, po tym, jak cztery tygodnie wcześniej nie wykupił obligacji serii E na 1,8 mln zł.

W obrocie na Catalyst pozostaje jeszcze jedna seria obligacji Eurocentu. Wartymi 2,3 mln zł papierami z terminem wykupu we wrześniu 2018 r. po raz ostatni handlowano w poniedziałek po 12,81 proc. nominału.

Więcej wiadomości o Eurocent S.A.

 • Eurocent wypłacił kolejną ratę

  13 października 2017
  Firma pożyczkowa nie ustaje w częściowych spłatach obligacji serii E, których termin spłaty minął 8 czerwca. Spółka przekazała obligatariuszom kolejne 3 proc. kapitału.
  czytaj więcej
 • Eurocent spłacił kolejne 3 proc. nominału

  06 października 2017
  W cztery miesiące po terminie spłaty wartych 1,8 mln zł obligacji serii E firma pożyczkowa wykupiła na razie 35 proc. kapitału.
  czytaj więcej
 • Indeks Default Rate: Obligacyjne problemy łatwiej przewidzieć

  05 października 2017
  Przez ostatni rok notowane na Catalyst firmy nie wykupiły obligacji za 143,7 mln zł, czyli 1,9 proc. wygasającego w tym czasie zadłużenia. Pomimo lipcowego rekordowego defaultu, warszawski rynek korporacyjnego długu pozostaje w dobrej kondycji względem poprzednich lat. Statystyka pozostaje jednak nieubłagana dla najmniejszych emisji.
  czytaj więcej
 • Eurocent z nadzorcą sądowym

  29 września 2017
  Krakowski sąd zabezpieczył majątek spółki poprzez ustanowienie tymczasowego nadzorcy sądowego. Ma on wydać opinię w sprawie postępowania upadłościowego i przyspieszonego postępowania układowego.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Purgatorium

Emisje