niedziela, 22 października 2017

Newsroom

Eurocent spłacił kolejne 3 proc. nominału

msd | 15 września 2017
W sześciu cotygodniowych ratach firma pożyczkowa spłaciła w sumie 26 proc. wartości nominalnej obligacji serii E, których termin spłaty minął ponad trzy miesiące temu.

Zapadające 8 czerwca papiery warte były 1,8 mln zł, co znaczy, że dotychczas wykupił 0,47 mln zł nominału.

Przy dotychczasowym tempie spółka potrzebowałaby jeszcze ponad czterech miesięcy na wypełnienie wszystkich zobowiązań wobec obligatariuszy. Może nie zdążyć, bo od ponad dwóch miesięcy w sądzie znajduje się wniosek o otwarcie przyspieszonego postępowania układowego, a na wszelki wypadek także i wniosek o ogłoszenie upadłości.

Zakładając, że sąd wreszcie przychyli się do postępowania restrukturyzacyjnego, obligatariusze będą musieli liczyć się ze wstrzymaniem strumienia cotygodniowych niewielkich rat, bo zgodnie z prawem od dnia otwarcia przyspieszonego postępowania układowego do jego zakończenia lub umorzenia dłużnik nie może wypełniać świadczeń wynikających z wierzytelności, które objęte są układem.

W obrocie na Catalyst pozostaje jeszcze jedna seria obligacji Eurocentu (ERC0918). Wartymi 2,3 mln zł papierami z terminem wykupu we wrześniu 2018 r. po raz ostatni handlowano ponad dwa tygodnie temu po 20 proc. nominału. Od czasu, kiedy spółka zaczęła regularnie w małych ratach spłacać przeterminowany dług handel obligacjami ERC0918 przymarł, a oczekiwania sprzedających znacznie wzrosły (najlepsza obecnie oferta sprzedaży wycenia papiery na 45 proc. nominału).  

Więcej wiadomości o Eurocent S.A.

 • Eurocent wypłacił kolejną ratę

  13 października 2017
  Firma pożyczkowa nie ustaje w częściowych spłatach obligacji serii E, których termin spłaty minął 8 czerwca. Spółka przekazała obligatariuszom kolejne 3 proc. kapitału.
  czytaj więcej
 • Eurocent spłacił kolejne 3 proc. nominału

  06 października 2017
  W cztery miesiące po terminie spłaty wartych 1,8 mln zł obligacji serii E firma pożyczkowa wykupiła na razie 35 proc. kapitału.
  czytaj więcej
 • Indeks Default Rate: Obligacyjne problemy łatwiej przewidzieć

  05 października 2017
  Przez ostatni rok notowane na Catalyst firmy nie wykupiły obligacji za 143,7 mln zł, czyli 1,9 proc. wygasającego w tym czasie zadłużenia. Pomimo lipcowego rekordowego defaultu, warszawski rynek korporacyjnego długu pozostaje w dobrej kondycji względem poprzednich lat. Statystyka pozostaje jednak nieubłagana dla najmniejszych emisji.
  czytaj więcej
 • Eurocent z nadzorcą sądowym

  29 września 2017
  Krakowski sąd zabezpieczył majątek spółki poprzez ustanowienie tymczasowego nadzorcy sądowego. Ma on wydać opinię w sprawie postępowania upadłościowego i przyspieszonego postępowania układowego.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Purgatorium

Emisje