wtorek, 19 listopada 2019

Newsroom

Fabryka Konstrukcji Drewnianych zapowiada publiczną ofertę obligacji

msd | 06 listopada 2019
Spółka znajdująca się od wielu miesięcy w defaulcie i z egzekucjami komorniczymi na głowie chce pozyskać do 4 mln zł z publicznej emisji papierów dłużnych serii AA.

Uchwalona przez Fabrykę Konstrukcji Drewnianych oferta ma być prowadzona bez prospektu czy memorandum, a na podstawie dokumentu z podstawowymi informacjami o emitencie, o którym mowa w przypadku emisji do równowartości 1 mln euro.

Spółka nie ujawnia warunków emisji. Podaje zaś, że jej celem jest refinansowanie zadłużenia oraz finansowanie bieżącej działalności.

W czerwcu FKD nie wykupiła w terminie obligacji pochodzących z poprzedniej oferty publicznej. Płynnościowe problemy spółki sięgają jednak dalej, bo obligacji nie wykupiła też w marcu tego roku, a wcześniej miała problemy z wypłatą odsetek od zadłużenia.  

Jak pisaliśmy w połowie października, w FKD trwa już egzekucja komornicza w związku z niewykupionymi obligacjami.

Emisji refinansującej, ale niepublicznej, FKD próbowała też w okolicach marca i kwietnia tego roku. Z wartej 12 mln zł oferty pozyskała wówczas 2,7 mln zł. W kolejnych miesiącach spółka skonwertowała jeszcze część obligacyjnych długów na nowe akcje. 

Niedawno spółka zapowiadała, że zaproponuje obligatariuszom „systemowe rozwiązanie” kwestii obligacji. Jak informowano, FKD ma też prowadzić negocjacje z funduszem, który objął jej obligacje z 16-proc. kuponem.

Więcej wiadomości o Fabryka Konstrukcji Drewnianych S.A.

 • FKD: ofertę kierujemy wyłącznie do aktualnych obligatariuszy

  12 listopada 2019
  Znajdująca się w defaulcie Fabryka Konstrukcji Drewnianych, która prowadzi publiczną ofertę obligacji, zapewnia, że nie próbuje w ten sposób pozyskać nowego kapitału, a raczej „uporządkować zapadłe lub wymagalne zobowiązania wobec aktualnych obligatariuszy”.
  czytaj więcej
 • Publiczna emisja spółki… w defaulcie

  07 listopada 2019
  Fabryka Konstrukcji Drewnianych próbuje czegoś, czego oficjalnie nikt jeszcze nie próbował na krajowym rynku obligacji korporacyjnych – mając głębokie problemy płynnościowe i kilka niespłaconych serii długu na koncie, chce pozyskać do 4 mln zł z publicznej oferty kolejnych obligacji.
  czytaj więcej
 • Obligatariusze wysłali komornika do Fabryki Konstrukcji Drewnianych

  18 października 2019
  Administrator zabezpieczenia obligacji pochodzących z publicznej oferty uzyskał klauzulę wykonalności dla aktu notarialnego i skierował wnioski o wszczęcie egzekucji. Wartość roszczeń dochodzonych przez komornika sięga około 0,7 mln zł, wynika z informacji Obligacje.pl.
  czytaj więcej
 • Administrator zabezpieczenia obligacji FKD złoży wniosek o egzekucję

  14 czerwca 2019
  Część obligatariuszy Fabryki Konstrukcji Drewnianych czeka na nadanie klauzuli wykonalności w związku z aktem notarialnym, w którym spółka poddała się egzekucji. Na tej podstawie administrator zabezpieczeń będzie dążyć do wszczęcia egzekucji. Na razie nie planuje natomiast przejęcia przedmiotu hipoteki.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje