piątek, 14 sierpnia 2020

Newsroom

Fabryka Konstrukcji Drewnianych zapowiada publiczną ofertę obligacji

msd | 06 listopada 2019
Spółka znajdująca się od wielu miesięcy w defaulcie i z egzekucjami komorniczymi na głowie chce pozyskać do 4 mln zł z publicznej emisji papierów dłużnych serii AA.

Uchwalona przez Fabrykę Konstrukcji Drewnianych oferta ma być prowadzona bez prospektu czy memorandum, a na podstawie dokumentu z podstawowymi informacjami o emitencie, o którym mowa w przypadku emisji do równowartości 1 mln euro.

Spółka nie ujawnia warunków emisji. Podaje zaś, że jej celem jest refinansowanie zadłużenia oraz finansowanie bieżącej działalności.

W czerwcu FKD nie wykupiła w terminie obligacji pochodzących z poprzedniej oferty publicznej. Płynnościowe problemy spółki sięgają jednak dalej, bo obligacji nie wykupiła też w marcu tego roku, a wcześniej miała problemy z wypłatą odsetek od zadłużenia.  

Jak pisaliśmy w połowie października, w FKD trwa już egzekucja komornicza w związku z niewykupionymi obligacjami.

Emisji refinansującej, ale niepublicznej, FKD próbowała też w okolicach marca i kwietnia tego roku. Z wartej 12 mln zł oferty pozyskała wówczas 2,7 mln zł. W kolejnych miesiącach spółka skonwertowała jeszcze część obligacyjnych długów na nowe akcje. 

Niedawno spółka zapowiadała, że zaproponuje obligatariuszom „systemowe rozwiązanie” kwestii obligacji. Jak informowano, FKD ma też prowadzić negocjacje z funduszem, który objął jej obligacje z 16-proc. kuponem.

Więcej wiadomości o Fabryka Konstrukcji Drewnianych S.A.

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje