czwartek, 26 kwietnia 2018

Newsroom

Fast Finance nie spłaca obligacji pomimo wezwań do zapłaty

msd | 02 stycznia 2017
Spółka nie reaguje na wezwanie do wykupu zaległych obligacji serii G – dowiedzieliśmy się od jednego z obligatariuszy, który takie pismo skierował do Fast Finance.

Niewykupione w połowie listopada papiery warte są 8,6 mln zł. Windykator zobowiązał się do wykupu „w ciągu najbliższego okresu”. Od tego czasu nie informowano o postępach, a w odpowiedzi na nasze pytania wskazano, że o szczegółach inwestorzy zostaną poinformowani za pośrednictwem komunikatów giełdowych.

Ostatniego dnia ubiegłego roku zapadały trzy inne serie obligacji Fast Finance, tym razem nienotowanych na Catalyst. W praktyce wykup powinien zostać zrealizowany w poniedziałek (31 grudnia wypadał w sobotę). Poprosiliśmy spółkę o informację czy papiery zostały wykupione, na razie nie otrzymaliśmy odpowiedzi.  

- (…) podkreślamy, że zamiarem spółki jest dokonanie wykupu obligacji serii G,  jak również wszystkich zapadających w tym roku obligacji – napisał nam Jacek Daroszewski, prezes Fast Finance, w mailu sprzed miesiąca.

W obrocie na Catalyst pozostają obligacje FFI0121, którymi po raz ostatni handlowano w ubiegłą środę po 92 proc. Obecnie obrót papierami jest zawieszony, ponieważ zbliża się termin okresowej amortyzacji (papiery mają pięcioletni okres spłaty, ale co kwartał amortyzowane są po 5 proc. wartości emisji).

Więcej wiadomości o Fast Finance S.A.

 • Wyniki Fast Finance spadają, ich jakość też

  20 kwietnia 2018
  Skonsolidowany zysk netto windykatora spadł o 8,7 proc. r/r do niespełna 7,4 mln zł w 2017 r. Fast Finance praktycznie wstrzymał zakupy nowych wierzytelności, faktycznie pracujące aktywa więc maleją i się starzeją na rzecz przyrostu pożyczek, które generują wyłącznie papierowe zyski.
  czytaj więcej
 • Fast Finance powróciło do bardzo niskiej płynności gotówkowej

  20 listopada 2017
  Na koniec września windykacyjna grupa posiadała niespełna 0,2 mln zł środków pieniężnych, które pokrywały niespełna 1 proc. jej krótkoterminowych zobowiązań. Nawet jeśli pominąć przychody przyszłych okresów, wskaźnik płynności natychmiastowej wynosił mniej niż 2 proc.
  czytaj więcej
 • Maleje biznes Fast Finance

  31 sierpnia 2017
  By wciąż redukować zadłużenie windykator sięga nie tylko po bieżące wpływy od dłużników, ale chwyta się też sprzedaży wierzytelności. Na wyraźnie rosnącym rynku jego aktywa więc spadają, a jedyne co w bilansie rośnie, to pożyczki, które na razie generują tylko papierowe zyski.
  czytaj więcej
 • Fast Finance poprawiło terminową strukturę zobowiązań

  19 maja 2017
  Po spłacie przeterminowanych obligacji windykator istotnie obniżył wartość krótkoterminowych zobowiązań. Ale płynności natychmiastowej bynajmniej to nie poprawiło, bo na koniec marca na rachunkach grupy pozostawało niespełna 0,4 mln zł gotówki.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Purgatorium

Emisje