wtorek, 24 kwietnia 2018

Newsroom

Fast Finance poprawiło terminową strukturę zobowiązań

msd | 19 maja 2017
Po spłacie przeterminowanych obligacji windykator istotnie obniżył wartość krótkoterminowych zobowiązań. Ale płynności natychmiastowej bynajmniej to nie poprawiło, bo na koniec marca na rachunkach grupy pozostawało niespełna 0,4 mln zł gotówki.
Żeby dokończyć lekturę musisz być zalogowany!

Więcej wiadomości o Fast Finance S.A.

 • Wyniki Fast Finance spadają, ich jakość też

  20 kwietnia 2018
  Skonsolidowany zysk netto windykatora spadł o 8,7 proc. r/r do niespełna 7,4 mln zł w 2017 r. Fast Finance praktycznie wstrzymał zakupy nowych wierzytelności, faktycznie pracujące aktywa więc maleją i się starzeją na rzecz przyrostu pożyczek, które generują wyłącznie papierowe zyski.
  czytaj więcej
 • Fast Finance powróciło do bardzo niskiej płynności gotówkowej

  20 listopada 2017
  Na koniec września windykacyjna grupa posiadała niespełna 0,2 mln zł środków pieniężnych, które pokrywały niespełna 1 proc. jej krótkoterminowych zobowiązań. Nawet jeśli pominąć przychody przyszłych okresów, wskaźnik płynności natychmiastowej wynosił mniej niż 2 proc.
  czytaj więcej
 • Maleje biznes Fast Finance

  31 sierpnia 2017
  By wciąż redukować zadłużenie windykator sięga nie tylko po bieżące wpływy od dłużników, ale chwyta się też sprzedaży wierzytelności. Na wyraźnie rosnącym rynku jego aktywa więc spadają, a jedyne co w bilansie rośnie, to pożyczki, które na razie generują tylko papierowe zyski.
  czytaj więcej
 • Fast Finance mniej zlewarowane i z wieloma znakami zapytania

  04 maja 2017
  Windykator chwali się obniżeniem wskaźników zadłużenia, aczkolwiek sposób powstawania zysków i budowania kapitałów własnych wymagają głębszej refleksji. Spółka praktycznie nie nabywa nowych wierzytelności, chętnie natomiast zwiększa saldo pożyczek udzielonych podmiotom powiązanym. Także kosztem wykupu obligacji.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

Emisje