niedziela, 18 lutego 2018

Newsroom

Fast Finance poprawiło terminową strukturę zobowiązań

msd | 19 maja 2017
Po spłacie przeterminowanych obligacji windykator istotnie obniżył wartość krótkoterminowych zobowiązań. Ale płynności natychmiastowej bynajmniej to nie poprawiło, bo na koniec marca na rachunkach grupy pozostawało niespełna 0,4 mln zł gotówki.
Żeby dokończyć lekturę musisz być zalogowany!

Więcej wiadomości o Fast Finance S.A.

 • Fast Finance powróciło do bardzo niskiej płynności gotówkowej

  20 listopada 2017
  Na koniec września windykacyjna grupa posiadała niespełna 0,2 mln zł środków pieniężnych, które pokrywały niespełna 1 proc. jej krótkoterminowych zobowiązań. Nawet jeśli pominąć przychody przyszłych okresów, wskaźnik płynności natychmiastowej wynosił mniej niż 2 proc.
  czytaj więcej
 • Maleje biznes Fast Finance

  31 sierpnia 2017
  By wciąż redukować zadłużenie windykator sięga nie tylko po bieżące wpływy od dłużników, ale chwyta się też sprzedaży wierzytelności. Na wyraźnie rosnącym rynku jego aktywa więc spadają, a jedyne co w bilansie rośnie, to pożyczki, które na razie generują tylko papierowe zyski.
  czytaj więcej
 • Fast Finance mniej zlewarowane i z wieloma znakami zapytania

  04 maja 2017
  Windykator chwali się obniżeniem wskaźników zadłużenia, aczkolwiek sposób powstawania zysków i budowania kapitałów własnych wymagają głębszej refleksji. Spółka praktycznie nie nabywa nowych wierzytelności, chętnie natomiast zwiększa saldo pożyczek udzielonych podmiotom powiązanym. Także kosztem wykupu obligacji.
  czytaj więcej
 • Miesięcznik kredytowy – DM Michael/Ström (02.2017)

  08 lutego 2017
  Analityk DM Michael/Ström o najważniejszych wydarzeniach na Catalyst.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

 • Rosną przychody Biogenedu

  16 lutego 2018
  Producent dermokosmetyków zwiększył zeszłoroczną sprzedaż o 17,3 proc. r/r do 33,6 mln zł. W ślad za wyższymi przychodami rosną też zyski ze sprzedaży, co nie przekłada się jednak na kolejne linie wynikowe.
  czytaj więcej
 • Klon mniej zadłużony, ale z bardzo niską płynnością

  16 lutego 2018
  Dokapitalizowanie i spłata obligacji pozwoliły działającej w branży drzewnej spółce obniżyć wskaźniki zadłużenia, choć zobowiązania odsetkowe wciąż pozostają wysokie względem osiąganych wyników. Najsłabiej, jak zwykle, wypada natomiast płynność.
  czytaj więcej
 • J.W. Construction stabilizuje zadłużenie

  18 maja 2017
  Nie jest to częstym zjawiskiem wśród deweloperów, ale w I kwartale aktywa JWC wzrosły względem grudnia, choć nie dorównują tym sprzed roku.
  czytaj więcej
 • ZM Henryk Kania zwiększyły przychody o 26 proc. r/r

  18 maja 2017
  Z 305,9 mln zł przychodów zakłady mięsne wypracowały 17,9 mln zł zysku ze sprzedaży i 10,4 mln zł zysku netto. Istotnie wyższa sprzedaż nie przekłada się jednak na poprawę przepływów operacyjnych, bo mocno rosną też należności spółki.
  czytaj więcej

Emisje