niedziela, 07 marca 2021

Newsroom

Fitch nadał rating PGNiG

msd | 21 kwietnia 2017
Agencja oceniła gazowy koncern na BBB- z perspektywą stabilną, co odpowiada posiadanej też ocenie Baa3 od Moody’s.

Nadany przez Fitch długoterminowy rating dotyczy waluty krajowej i obcej. Na tym samym poziomie agencja oceniła też niezabezpieczone zadłużenie PGNiG w walucie obcej. Rating krajowy ustalono zaś na poziomie A z perspektywą stabilną.

Przyznany przez agencję Fitch rating na poziomie BBB- z perspektywą stabilną odzwierciedla silną i zintegrowaną pozycję PGNiG na polskim rynku gazu, niskie zadłużenie oraz adekwatną płynność – podano w komunikacie.

BBB- od Fitch oraz wcześniejsze Baa3 od Moody’s, to ostatnie oceny na mapie ratingów inwestycyjnych. Poniżej tych wartości znajdują się oceny spekulacyjne.

W styczniu ubiegłego roku, na niedługo po obniżce ratingu Polski, gazowy koncern rozwiązał umowę na oceny ratingowe z agencją S&P.

Na hurtowej części rynku Catalyst notowane są warte 2,5 mld zł obligacje PGNiG, których termin spłaty przypada w czerwcu tego roku. Papiery oprocentowane są na WIBOR 6M plus 1,25 pkt proc. marży.

Więcej wiadomości o PGNiG S.A.

Więcej wiadomości kategorii Ratingi

 • Fitch obniżył rating Getin Noble Banku do CCC

  24 lutego 2021
  Agencja Fitch Ratings ścięła długookresową ocenę banku z CCC+ do CCC i umieściła ją na liście obserwacyjnej ze wskazaniem negatywnym.
  czytaj więcej
 • Wyższy rating PGNiG

  13 stycznia 2021
  Agencja ratingowa EuroRating podwyższyła rating kredytowy spółki Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. z BBB+ do A-. Perspektywa ratingu została zmieniona z pozytywnej na stabilną.
  czytaj więcej
 • Moody’s obniżył częśc ratingów Banku Pekao

  08 stycznia 2021
  Po przejęciu wybranych aktywów i zobowiązań Idea Banku agencja Moody’s potwierdziła oceny depozytów Banku Pekao, ale równocześnie ścięła mu ocenę indywidualną oraz długoterminową ocenę ryzyka kontrahenta.
  czytaj więcej
 • Rating PGE w dół

  22 grudnia 2020
  Agencja ratingowa EuroRating obniżyła rating kredytowy nadany spółce Polska Grupa Energetyczna S.A. (PGE) o jeden stopień z A- do BBB+. Perspektywa ratingu została zmieniona z negatywnej na stabilną.
  czytaj więcej

Emisje