piątek, 20 października 2017

Newsroom

FixedIncome.pl: Od obligacji Echa lepsze mogą być jego akcje

ben | 08 czerwca 2017
Parametry Echa są dobrze dobrane względem jego starszych emisji oraz warunków oferowanych przez rywali. Ale na tym możliwości porównań się nie kończą.

Wskutek wzrostu inflacji premia płacona przez emitentów obligacji korporacyjnych względem detalicznych obligacji skarbowych indeksowanych wskaźnikiem inflacji wyraźnie się skurczyła. Przemawia to jednak nie tyle przeciwko obligacjom Echa, ile przeciwko obligacjom korporacyjnym w ogóle lub – jeśli perspektywę odwrócić – na korzyść detalicznych papierów skarbowych.

W przypadku Echa wyższej premii można poszukać w przypadku akcji, deweloper wypracował bowiem politykę dywidendową, która w porównaniu do notowań akcji daje perspektywę osiągnięcia ponad 9 proc. zwrotu w przyszłym roku, a i w kolejnych latach może być ona kusząca. Rzecz jasna za cenę wyższego ryzyka inwestycji.

Więcej na temat oferty obligacji korporacyjnych Echo Investment w serwisie FixedIncome.pl.

Więcej wiadomości o Echo Investment S.A.

 • Wrześniowa emisja Echa zadebiutowała na Catalyst

  17 października 2017
  Obrót wartymi 125 mln zł obligacjami dewelopera sięgnął 1,2 mln zł na wtorkowej sesji. Papierami handlowano po 99,95-100,34 proc. nominału.
  czytaj więcej
 • Analiza Echo Investment

  16 października 2017
  Grupa posiada odpowiednią płynność bieżącą, jednocześnie poprzez emisje obligacji pięcioletnich wydłuża terminy zapadalności zobowiązań. Generuje również zyski, które mogłyby pozwolić na spłatę w rozsądnym terminie posiadanych przez Echo zobowiązań finansowych.
  czytaj więcej
 • Deweloperzy sprzedali o jedną czwartą więcej mieszkań

  09 października 2017
  W III kwartale notowani na Catalyst deweloperzy zakontraktowali 6,98 tys. lokali wobec 5,57 tys. przed rokiem. Wielu z nich chwali się kolejnymi rekordami sprzedażowymi.
  czytaj więcej
 • Obligacje Echa dla 464 inwestorów

  06 października 2017
  W trzeciej publicznej ofercie, zamykającej wart 300 mln zł program, średni zapis na obligacje dewelopera wyniósł 196,2 tys. zł i był o około 30 proc. niższy niż w dwóch wcześniejszych emisjach.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje