czwartek, 25 kwietnia 2019

Newsroom

FKD nie zabezpieczyła obligacji w terminie - zaktualizowana

msd | 12 kwietnia 2018
Pochodzące z zeszłorocznej czerwcowej publicznej oferty papiery serii K powinny zostać zabezpieczone między innymi hipoteką, czego spółka nie uczyniła w terminie naruszając tym samym warunki emisji. Z tego powodu obligacje nie mogą trafić do obrotu na Catalyst.

Treść zaktualizowana o informacje otrzymane od kolejnego obligatariusza. Nowe informacje zaznaczono kursywą.

Warte 5,126 mln zł papiery serii K zostały uplasowane w czerwcu ubiegłego roku w ramach publicznej oferty memorandowej do 10 mln zł. Fabryka Konstrukcji Drewnianych zobowiązała się zabezpieczyć dług hipoteką na nieruchomości, cesją z kontraktów oraz oświadczeniem o poddaniu się egzekucji w trybie art. 777 kpc. Pierwsza z nich miała zostać ustanowiona na drugim miejscu hipotecznym do 31 sierpnia 2017 r. Terminu jednak nie dotrzymano, co FKD tłumaczy tym, że „sąd nie zdążył rozpatrzyć wniosku”. 

W ten sposób doszło do naruszenia warunków emisji, co otworzyło obligatariuszom drogę do składania żądań przedterminowego wykupu. Czy któryś z nich to zrobił? Przekaz spółki i jednego z inwestorów, który się zgłosił do redakcji Obligacje.pl, wyraźnie się w tym względzie różnią.

Żeby dokończyć lekturę musisz być zalogowany!

Więcej wiadomości o Fabryka Konstrukcji Drewnianych S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

Emisje