czwartek, 25 kwietnia 2019

Newsroom

GetBack wyemitował w marcu kolejne obligacje

msd | 04 kwietnia 2018
Od 2 marca, czyli od dnia ujawnienia planów dużej emisji akcji, do 4 kwietnia podmioty z windykacyjnej grupy wypuściły papiery dłużne o wartości 142,8 mln zł.

Jakiekolwiek szczegóły pozyskanego finansowania nie zostały ujawnione, tak jak i GetBack nie przekazywał ich wcześniej. Podobne zbiorcze raporty o pozyskaniu finansowania windykator publikuje bowiem od zeszłorocznych wakacji. Najnowszy z nich nie jest więc tutaj wyjątkiem, jak mógłby pomyśleć ktoś kto obserwuje strumień informacji płynących ze spółki dopiero od miesiąca, gdy słaby sentyment do spółki zamienił się w obawy o utrzymanie płynności.

W środę przed południem Getback informował też o otrzymaniu 50-85 mln zł pożyczki od głównego akcjonariusza. Dzień wcześniej spółka przekazała natomiast komunikat o spłacie obligacyjnego zadłużenia, z którego wynika, że od 12 marca do 3 kwietnia wykupiono papiery warte 85,7 mln zł. Informacja ta pojawiła się niedługo po tym, gdy Quercus TFI poinformował o przeniesieniu obligacji GetBacku z zarządzanych przez siebie trzech funduszy do R1 FIZ, dedykowanego funduszu, który zostanie zasilony w kapitał pieniędzmi samego towarzystwa oraz jednego z jego akcjonariuszy.

GetBack nie informuje natomiast ostatnio o nowych zakupach wierzytelności, a niedawno musiał także przesunąć terminu zawarcia jednej z dużych umów, na pakiety warte nominalnie 0,4 mld zł.

Na Catalyst notowanych jest 27 serii obligacji GetBacku, najdłuższe z nich, wygasające w latach 2020-2021, pochodzą z emisji publicznych. Najpłynniejsze papiery GBK0520 w środę przed południem wyznaczyły historyczne minimum na poziomie 62,01 proc. nominału, co oznaczało ponad 31,4 proc. rentowności brutto.

Najkrótsze obligacje GBK0518 wyceniane są natomiast na 93 proc., co przy tak krótkim terminie do wykupu oznacza 70,6 proc. rentowności brutto.

Więcej wiadomości o GetBack S.A.

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje