poniedziałek, 16 lipca 2018

Newsroom

GetBack wyemitował w marcu kolejne obligacje

msd | 04 kwietnia 2018
Od 2 marca, czyli od dnia ujawnienia planów dużej emisji akcji, do 4 kwietnia podmioty z windykacyjnej grupy wypuściły papiery dłużne o wartości 142,8 mln zł.

Jakiekolwiek szczegóły pozyskanego finansowania nie zostały ujawnione, tak jak i GetBack nie przekazywał ich wcześniej. Podobne zbiorcze raporty o pozyskaniu finansowania windykator publikuje bowiem od zeszłorocznych wakacji. Najnowszy z nich nie jest więc tutaj wyjątkiem, jak mógłby pomyśleć ktoś kto obserwuje strumień informacji płynących ze spółki dopiero od miesiąca, gdy słaby sentyment do spółki zamienił się w obawy o utrzymanie płynności.

W środę przed południem Getback informował też o otrzymaniu 50-85 mln zł pożyczki od głównego akcjonariusza. Dzień wcześniej spółka przekazała natomiast komunikat o spłacie obligacyjnego zadłużenia, z którego wynika, że od 12 marca do 3 kwietnia wykupiono papiery warte 85,7 mln zł. Informacja ta pojawiła się niedługo po tym, gdy Quercus TFI poinformował o przeniesieniu obligacji GetBacku z zarządzanych przez siebie trzech funduszy do R1 FIZ, dedykowanego funduszu, który zostanie zasilony w kapitał pieniędzmi samego towarzystwa oraz jednego z jego akcjonariuszy.

GetBack nie informuje natomiast ostatnio o nowych zakupach wierzytelności, a niedawno musiał także przesunąć terminu zawarcia jednej z dużych umów, na pakiety warte nominalnie 0,4 mld zł.

Na Catalyst notowanych jest 27 serii obligacji GetBacku, najdłuższe z nich, wygasające w latach 2020-2021, pochodzą z emisji publicznych. Najpłynniejsze papiery GBK0520 w środę przed południem wyznaczyły historyczne minimum na poziomie 62,01 proc. nominału, co oznaczało ponad 31,4 proc. rentowności brutto.

Najkrótsze obligacje GBK0518 wyceniane są natomiast na 93 proc., co przy tak krótkim terminie do wykupu oznacza 70,6 proc. rentowności brutto.

Więcej wiadomości o GetBack S.A.

 • Obligatariusze GetBacku na celowniku manipulatorów

  16 lipca 2018
  Właściciele papierów dłużnych windykatora otrzymują telefony od osób proponujących im „odkupienie” trefnych obligacji. W praktyce chodzi o nakłonienie do kolejnych inwestycji, tym razem za dwu-, trzykrotnie wyższe kwoty.
  czytaj więcej
 • Abris odrzucił propozycję rady wierzycieli GetBacku

  16 lipca 2018
  Większościowy akcjonariusz spółki nie zgodził się na propozycje, które zakładały ograniczenie składu rady nadzorczej oraz jej zdominowanie przez członków wskazanych przez radę wierzycieli.
  czytaj więcej
 • Podsumowanie tygodnia: Echa Getbacku

  13 lipca 2018
  Papiery dłużne Murapolu odrobiły część ostatnich spadków, ale to wciąż afera GetBacku determinuje słabe nastroje na rynku korporatów. Fundusze inwestujące w obligacje firm notują odpływy, więc nowych emisji jak na lekarstwo, a marże kredytowe rosną. Nie obejdzie się też bez kolejnych zmian w prawie, szczęśliwie tym razem konsultowanych z uczestnikami rynku.
  czytaj więcej
 • Rada wierzycieli GetBacku z drugim zastępcą

  12 lipca 2018
  Na wniosek kuratora obligatariuszy sędzia-komisarz powołał mBank na drugiego zastępcę członka rady wierzycieli w przyspieszonym postępowaniu układowym windykacyjnej spółki.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje