poniedziałek, 21 sierpnia 2017

Newsroom

Getin Noble Bank ruszył z kolejną emisją publiczną

msd | 02 stycznia 2017
Bank konsekwentnie miesiąc w miesiąc wychodzi do inwestorów z nową ofertą podporządkowanych obligacji. Warunki emisji poszczególnych serii są identyczne, a ostatnio nie zmienia się nawet wartość samej oferty.

To czwarta emisja w ramach uruchomionego w IV kwartale nowego programu, ale ogółem dziewiąta, w której warunki proponowane inwestorom pozostają bez zmian. Są to więc podporządkowane papiery oprocentowane na WIBOR 6M plus 5 pkt proc. marży przy siedmioletnim okresie spłaty, który może ulec skróceniu, maksymalnie o dwa lata.

Emisja warta jest 40 mln zł, podobnie jak cztery wcześniejsze, które kończyły się redukcją zapisów od 6,8 do 35,7 proc.

Zapisy na obligacje serii PP6-IV prowadzone będą w dniach od 2 do 20 stycznia. Przydział papierów i ogłoszenie wyników oferty zaplanowano zaś na 25 stycznia. Zapisy przyjmowane są od 25 tys. zł.

Oferowane przez bank obligacje niezmiennie są długiem podporządkowanym. Oznacza to, że GNB może za zgodą Komisji Nadzoru Finansowego zaliczyć wpływy z emisji do kapitału Tier II, co pozwala wzmocnić łączny współczynnik kapitałowy banku (15,9 proc. na koniec III kw.). Taka konstrukcja sprawia natomiast, że w razie upadłości lub likwidacji banku obligatariusze spłacani będą na końcu, po pozostałych wierzycielach. 

W obrocie na Catalyst znajduje się 37 serii obligacji Getin Noble Banku, z czego 34 to papiery podporządkowane.

Naszym zdaniem

Żeby dokończyć lekturę musisz być zalogowany!

Więcej wiadomości o Getin Noble Bank S.A.

 • Podsumowanie tygodnia: Detal rośnie w siłę

  18 sierpnia 2017
  Kolejne publiczne oferty obligacji, poszukiwanie wyższego niż w banku stałego dochodu, czy wreszcie spadająca liczba defaultów, to najważniejsze przyczyny rekordowej aktywności inwestorów indywidualnych na Catalyst.
  czytaj więcej
 • Getin Noble Bank wprowadził na Catalyst emisję z maja

  09 sierpnia 2017
  Debiutujące w środę obligacje serii PP6-VII to pierwsza tegoroczna emisja, w której GNB obniżył oferowaną marżę.
  czytaj więcej
 • Obligacje Getin Noble Banku – raport rynkowy

  07 sierpnia 2017
  Notowane na Catalyst papiery GNB ostatnimi czasy straciły wigor, który wykazywały od grudnia do marca. Po odrobieniu części strat i późniejszych kilku miesiącach uspokojenia notowania ponownie nieco się osunęły, a rentowności wróciły w okolice tych z końca ubiegłego roku. Warunki na rynku wtórnym niezmiennie wypadają korzystniej od nowej emisji.
  czytaj więcej
 • Wakacje nie są takie złe dla emitentów obligacji

  04 sierpnia 2017
  Choć przyjęło się uważać, że okres wakacyjny nie sprzyja plasowaniu publicznych emisji kierowanych do inwestorów indywidualnych, to w istocie brak dowodów na to, że przeprowadzane w tym czasie emisje się nie udają.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje