piątek, 27 kwietnia 2018

Newsroom

Getin Noble Bank wprowadził na Catalyst kolejne emisje publiczne

msd | 14 lipca 2017
Debiutujące dwie serie, które przydzielono w kwietniu, to ostatnie obligacje banku z sięgającą 5 pkt proc. marżą.

Warunki emisji to dobrze znane z 11 ofert plasowanych od marca 2016 r. do kwietnia 2016 r. WIBOR 6M plus 5 pkt proc. marży za siedmioletni dług podporządkowany z przysługującym bankowi prawem do przedterminowego wykupu po pięciu latach od przydziału.

Wprowadzone do obrotu serie PP6-V i PP6-VI, warte odpowiednio 55 i 62 mln zł, są ostatnimi emisjami GNB, które bank plasował przy niezmienianych przez długi czas warunkach. W dwóch kolejnych, już mniejszych ofertach (po 40 mln zł), bank oferował odpowiednio 4,5 i 4 pkt proc. marży. I właśnie 4 pkt proc. proponuje w trwającej właśnie kolejnej emisji, której wartość ustalono na 30 mln zł. Obniżenie kuponu zbiegło się jednak ze spadkiem notowań (wzrostem rentowności) starszych serii podporządkowanych papierów GNB na rynku wtórnym.

W piątek do godz. 11 nie handlowano debiutującymi obligacjami GNB0424 i GBO0424. Nie wystawiono dla nich też żadnych ofert sprzedaży.

Na Catalyst znajdują się łącznie 42 serie obligacji Getin Noble Banku, z czego 40 to emisje długu podporządkowanego. Najwyższe rentowności, do 7,7-7,9 proc. brutto, oferują serie wygasające w 2020 i 2021 r. Z uwagi na wyceny z dyskontem papiery te dają możliwość osiągnięcia nawet wyższego dochodu, gdyby bank zdecydował się na przedterminowy wykup długu (najwcześniej dwa lata przed terminem spłaty).

Więcej wiadomości o Getin Noble Bank S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

Emisje