czwartek, 29 lutego 2024

Newsroom

Ghelamco Invest uplasowało obligacje na 180 mln zł

msd | 10 marca 2023
Spółka warunkowo przydzieliła trzyletnie zielone papiery, za które zobowiązała się płacić WIBOR 6M plus 5 pkt proc. marży.

Warunki emisji odpowiadają uplasowanym w ostatnich tygodniach dwóm seriom o łącznej wartości 60 mln zł, z którymi zostaną zasymilowane w giełdowym obrocie pod wspólnym kodem GHE0226. Papiery zostaną więc zabezpieczone poręczeniem Granbero Holdings, cypryjskiej spółki konsolidującej polskie projekty grupy Ghelamco.

Tym razem wart 180 mln zł dług trafił jednak wyłącznie do inwestorów instytucjonalnych. Papiery objęło 36 podmiotów. Jedyną niewiadomą pozostaje chwilowo cena emisyjna (dwie poprzednie serie Ghelamco Invest plasowało z ok. 2-2,5 proc. dyskonta).

Jak na razie przydział długu miał charakter warunkowy. Dzień jego emisji wyznaczono zaś na 23 marca.

Nowe obligacje, jak i dwie poprzednie serie, warte po 30 mln zł, zostały uplasowane w ramach przyjętego w grudniu programu emisji do 150 mln euro, w ramach którego Ghelamco Invest może emitować zielone obligacje. Wpływy z nich mają więc trafić na finansowanie lub refinansowanie zielonych projektów, w tym budynków o zwiększonej wydajności energetycznej, czy OZE.

Na Catalyst notowanych jest 10 serii długu Ghelamco. Pochodzące ze styczniowej i lutowej oferty papiery GHE0226 notowane są po 99,1 proc. wartości nominalnej.

Więcej wiadomości o Ghelamco Invest Sp. z o.o.

Więcej wiadomości kategorii Emisje