wtorek, 19 marca 2019

Newsroom

Ghelamco ma program emisji na 400 mln zł

ems | 31 lipca 2018
Będzie to program kierowany wyłącznie do inwestorów profesjonalnych – dowiedzieliśmy się w spółce. Inwestorzy indywidualni mogą liczyć na udział w publicznych emisjach.

Prace nad zatwierdzeniem prospektu emisyjnego wciąż trwają (Ghelamco złożyło wniosek o jego zatwierdzenie siedem miesięcy temu) i wszystko wskazuje na to, że deweloper będzie przynajmniej przez jakiś czas realizował jednocześnie programy emisji skierowanych do inwestorów indywidualnych i profesjonalnych. Ten ostatni ma być realizowany przez trzy lata – wynika z treści komunikatu, w którym Ghelamco informuje o podpisaniu umowy programowej z PKO BP, Pekao Investment Banking, BGŻ BNP Paribas i Trigonem i zapewne te instytucje będą w przyszłości oferować obligacje dewelopera.

Informacja o przyjęciu programu emisji powinna trafić do treści wnioskowanego prospektu emisyjnego, stąd zapewne pojawi się kolejna potrzeba jego uzupełnienia.

Na Catalyst notowanych jest 16 serii obligacji Ghlemaco, w tym jedna w euro. Rentowność papierów złotowych waha się od 3,9 proc. (za serie zapadające za rok) po 6 proc. (zapadające za 3,5 roku).

Więcej wiadomości o Ghelamco Invest Sp. z o.o.

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje