poniedziałek, 14 października 2019

Newsroom

Ghelamco przeprowadzi jeszcze jedną emisję obligacji

msd | 11 lipca 2019
Deweloper zamierza pozyskać do 27,87 mln zł z niepublicznej oferty papierów dłużnych serii PN. Spółka na razie nie ujawnia warunków emisji.

O planowanej emisji wiadomo na razie tylko tyle, że będzie ona zabezpieczona poręczeniem udzielonym przez cypryjską spółkę Granbero Holdings, która konsoliduje polski biznes w grupie belgijskiego dewelopera.

Obligacje zostaną wyemitowane w ramach V programu emisji. W jego ramach Ghelamco może oferować papiery w trybie prywatnym lub publicznym, ale wyłącznie z zapisami powyżej równowartości 100 tys. euro. Z wartego do 400 mln zł programu spółka wykorzystała 372,13 mln zł, co tłumaczy nietypową wartość najnowszej oferty.

Ostatnią emisję obligacji Ghelamco zamknęło tydzień temu pozyskując z niej 30 mln zł. Będąc precyzyjnym, dokonany 4 lipca przydział papierów serii PM miał charakter warunkowy, zaś dzień ich emisji przypadnie dopiero na 25 lipca. W każdym razie warunki emisji nie zostały ujawnione. We wcześniejszych tegorocznych ofertach Ghelamco proponowało trzyletni dług z 4,25 pkt proc. marży w przypadku inwestorów indywidualnych oraz 4,5 pkt proc. marży w przypadku inwestorów instytucjonalnych, którzy dodatkowo obejmowali obligacje z dyskontem (efektywna marża to około 4,9 pkt proc.).

Zapowiedziana właśnie oferta będzie szóstą emisją obligacji Ghelamco w tym roku. 

W czerwcu deweloper wykupił trzy serie obligacji o łącznej wartości 115,5 mln zł. W tym roku pozostał mu jeszcze jeden wykup – 47,9 mln zł w listopadzie.

Na Catalyst znajduje się łącznie 18 serii obligacji Ghelamco, z czego część pochodzi z emisji publicznych do indywidualnych inwestorów. Najdłuższe serie, wygasające w latach 2021-2022, wyceniane są w większości w okolicach 5,3 proc. rentowności brutto.

Więcej wiadomości o Ghelamco Invest Sp. z o.o.

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje