poniedziałek, 14 października 2019

Newsroom

Ghelamco warunkowo przydzieliło obligacje na 30 mln zł

msd | 04 lipca 2019
Warunki nowego długu na razie nie zostały ujawnione, Ghelamco poda je dopiero po wprowadzeniu papierów do obrotu na GPW.

Dług dewelopera był oferowany w emisji niepublicznej, którą zapowiedziano tydzień temu. Oferta została przeprowadzona w ramach V programu emisji obligacji zabezpieczonych poręczeniem cypryjskiej spółki Granbero Holdings Limite, która konsoliduje działalność grupy Ghelamco w Polsce.

Dokonany przydział wartych 30 mln zł obligacji serii PM ma na razie charakter warunkowy. Ostateczny przydział oraz wydanie papierów nastąpi za trzy tygodnie, 25 lipca.

To piąta emisja obligacji Ghelamco w tym roku. We wcześniejszych ofertach deweloper proponował inwestorom instytucjonalnym trzyletni dług z 4,5 pkt proc. marży, ale i dyskontem (efektywna marża to 4,9 pkt proc.). Inwestorom detalicznym spółka oferowała natomiast 4,25 pkt proc. marży, także za trzyletni dług.

W czerwcu Ghelamco wykupiła trzy serie obligacji o łącznej wartości 115,5 mln zł. 

Na Catalyst znajduje się łącznie 18 serii obligacji Ghelamco, z czego część pochodzi z emisji publicznych do indywidualnych inwestorów. Najdłuższe serie, wygasające w latach 2021-2022, wyceniane są w większości z 5,2-5,6 proc. rentowności brutto.

Więcej wiadomości o Ghelamco Invest Sp. z o.o.

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje