środa, 12 maja 2021

Newsroom

Grupa EuCO z wyższą płynnością gotówkową

Michał Sadrak, Obligacje.pl | 27 listopada 2017
Wysokie przepływy pieniężne z działalności operacyjnej w III kwartale sprawiły, że saldo środków pieniężnych w Europejskim Centrum Odszkodowań wzrosło do 22,2 mln zł na koniec września. Wciąż blisko obligacyjnych kowenantów pozostaje natomiast relacja długu netto do kapitałów.
Żeby dokończyć lekturę musisz być zalogowany!
 • EuCO poprawia wskaźniki płynności

  27 kwietnia 2021
  Po trudnym kwietniowym refinansowaniu obligacji i dalszym ograniczeniu krótkoterminowych zobowiązań w kolejnych miesiącach, odszkodowawcza grupa zamknęła 2020 r. z najwyższymi wskaźnikami płynności od około dwóch lat. Obligatariusze nadal pozostają nieufni wobec EuCO.
  czytaj więcej
 • EuCO blisko naruszenia obligacyjnego kowenantu

  27 listopada 2020
  Z powodu słabych wyników, już kwartał po zrolowaniu papierów dłużnych wskaźnik dług netto/EBITDA dla odszkodowawczej grupy zbliżył się do limitu ustalonego na 3,5x.
  czytaj więcej
 • Płynnościowy oddech EuCO dość niejednoznaczny

  07 września 2020
  Po trudnym, acz udanym refinansowaniu papierów dłużnych sytuacja bilansowa odszkodowawczej grupy znacząco się polepszyła w II kwartale. Obligacyjni inwestorzy jakby nie dowierzają, że poprawa będzie mieć trwały charakter.
  czytaj więcej
 • Rynek wciąż niepewny kondycji finansowej EuCO

  28 lipca 2020
  Pomimo przeprowadzonej z sukcesem restrukturyzacji obligacyjnego zadłużenia, nowe papiery dłużne odszkodowawczej spółki wyceniane są na 70 proc. nominału, gdzie dopiero ujawnił się większy popyt.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

Emisje