środa, 29 maja 2024

Newsroom

GTC uplasowało zielone obligacje na 500 mln euro

msd | 17 czerwca 2021
Wygasające w 2026 r. niezabezpieczone obligacje spółki celowej dewelopera wyceniono na 2,25 proc., wynika z opublikowanego komunikatu.

GTC na razie informuje o „udanym zakończeniu procesu wyceny”, co prawdopodobnie należy wiązać z zakończeniem procesu budowy książki popytu. Deweloper liczy natomiast, że do formalnego rozliczenia emisji prowadzonej przez spółkę GTC Aurora Luxembourg, nastąpi 23 czerwca. 

„GTC zamierza wykorzystać wpływy netto z zielonych obligacji przede wszystkim na refinansowanie istniejących kredytów zabezpieczonych na projektach, których działalność spełnia kryteria kwalifikacji opisane w Green Bond Framework, a także na ogólne cele korporacyjne” – poinformowała spółka.

GTC jest gwarantem emitowanych obligacji. Tuż przed ofertą deweloper otrzymał rating BBB- z perspektywą stabilną od agencji Fitch. Lecz agencja Moody’s oceniła go o oczko niżej, na Ba1 z perspektywą stabilną (odpowiednik BB+ w nomenklaturze Fitch’a i S&P), co jest już oceną spekulacyjną.

Deweloper zamierza prowadzić papiery do obrotu na irlandzkiej giełdzie Euronext Dublin.

W ostatnich miesiącach inna spółka zależna GTC pozyskała na rynku węgierskim równowartość około 163 mln euro (59,4 mld HUF) z dwóch emisji zielonych obligacji.

Na warszawskiej GPW notowane są dwie serie starszych obligacji dewelopera – GTC0422 o wartości 9,4 mln euro, a także GTC1123 na 220 mln zł. Do żadnych transakcji nimi jednak nie dochodzi.

Więcej wiadomości o Globe Trade Centre S.A.

Więcej wiadomości kategorii Emisje