sobota, 25 listopada 2017

Newsroom

HB Reavis – raport kredytowy DM Michael/Ström

Piotr Ludwiczak, analityk DM Michael/Ström | 14 listopada 2017
Na zmianę sytuacji finansowej HB Reavis w 1H17 miały istotny wpływ dwa wydarzenia: kupno nieruchomości Elizabeth House pod projekt One Waterloo w Londynie oraz dekonsolidacja CE REIF.

Podsumowując, kondycja finansowa HB Reavis po wynikach za 1H17 oraz aktualizacji sytuacji biznesowej za 3Q17 nie odbiega od naszych oczekiwań sformułowanych w Raporcie kredytowym z sierpnia 2017 r. W 2H17 spodziewamy się wpływu istotnej kwoty z tytułu sprzedaży projektu 33 Central w Londynie oraz dalszych zakupów gruntów. W 1H17 HB Reavis wydało na nabycia nieruchomości 285 mln euro, podczas gdy w strategii przewidziana jest kwota 450-500 mln euro rocznie (vs. 321 mln euro w 2016 r.). Strategia zakłada również nieprzekraczanie wskaźnika dług netto do aktywów powyżej 35 proc., podczas gdy na koniec 1H17 wartość tego wskaźnika wyniosła 32 proc.

Więcej wiadomości o HB Reavis Holding S.à r.l.

Więcej wiadomości kategorii Analizy

 • Vantage Development – raport kredytowy DM Michael/Ström

  23 listopada 2017
  Potencjał do generowania gotówki z działalności komercyjnej tkwi w sprzedaży aktywów. Gdyby spółka sprzedała komercyjne nieruchomości pracujące po wycenie bilansowej i z otrzymanych środków spłaciłaby całość zobowiązań przypisanych do tego segmentu, to uwolnionych zostałoby 95 mln zł.
  czytaj więcej
 • Ghelamco Invest – raport kredytowy DM Michael/Ström

  08 listopada 2017
  Mimo sprzedaży Warsaw Spire, pośrednio ten kompleks dalej stanowi największy udział w projektach Ghelamco. Według szacunków do spółki powinno jeszcze (po sierpniu 2017 r.) spłynąć ok. 159 mln euro z tytułu całkowitego rozliczenia ceny sprzedaży Warsaw Spire.
  czytaj więcej
 • Capital Park – raport kredytowy DM Michael/Ström

  03 listopada 2017
  Strategią Capital Parku jest utrzymywanie nieruchomości na bilansie i funkcjonowanie w formule zbliżonej do REIT, co przekłada się na wyższe wskaźniki zadłużenia niż w przypadku deweloperów budujących nieruchomości w celu ich sprzedaży.
  czytaj więcej
 • Rynek obligacji podporządkowanych - raport DM NWAI

  31 października 2017
  Obligacje podporządkowane stają się coraz bardziej popularnym sposobem na pozyskanie kapitału. Co ważne, ich konstrukcja pozwala instytucjom finansowym na poprawę wskaźników kapitałowych po względnie niskim koszcie.
  czytaj więcej

Emisje