poniedziałek, 23 września 2019

Newsroom

Hussar Gruppa ponownie wnioskuje o upadłość

msd | 19 października 2018
Spółka rodziny Kąkolewskich złożyła do sądu wniosek o ogłoszenie upadłości – wynika z naszych informacji. Wcześniejszy, o czym już pisaliśmy, został zwrócony z przyczyn formalnych.

Sprawa jest w toku, a termin ewentualnego wydania postanowienia nie jest znany – to na razie jedyne informacje, których udziela sąd. To samo zresztą dotyczy innego wniosku o ogłoszenie upadłości Hussar Gruppy, który został wcześniej złożony przez wierzyciela spółki.

Wcześniej, we wrześniu, sąd zwrócił z przyczyn formalnych wnioski Hussar Gruppy o otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego, a także o ogłoszenie upadłości. 

Hussar Gruppa, której akcjonariuszami są członkowie rodziny Kąkolewskich, w tym przebywający w areszcie Konrad K., były prezes GetBacku, nie obsługuje obligacyjnych zobowiązań co najmniej od lipca. Początkowo Mieczysław Kąkolewski, członek zarządu spółki, zapewniał, że firmie wystarczy dwa, trzy tygodnie do „unormowania sytuacji”. Później jednak Hussar złożył do sądu wnioski, kolejno o otwarcie postepowania restrukturyzacyjnego i upadłość.

Sprawą Hussar Gruppy zajmuje się także warszawska prokuratura regionalna. Na nasze pytania o prowadzone postępowanie prokuratura jednak nie odpowiedziała zasłaniając się… śledztwem dotyczącym GetBacku.

Tymczasem w ostatnich dniach wierzyciele między innymi Hussar Gruppy założyli Stowarzyszenie Obligatariuszy Spółek KK. Inicjały w nazwie stowarzyszenia w sposób oczywisty nawiązują do Konrada K. Wśród celów stowarzyszenia zapisano „udzielenie wsparcia poszkodowanym wierzycielom-obligatariuszom spółek: Getback S.A., Hussar Gruppa S.A., Basel Olten Pharm, GB Managers”. 

Od maja tego roku działa też Stowarzyszenie Poszkodowanych Obligatariuszy GetBack S.A. W piątek jego przedstawiciele mają spotkać się z przedstawicielami Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. 

Więcej wiadomości o Hussar Gruppa S.A.

Więcej wiadomości kategorii Purgatorium

Emisje