piątek, 18 czerwca 2021

Newsroom

Spółki powiązane z byłym prezesem GetBacku mają się ku upadłości

msd | 30 sierpnia 2018
Hussar Gruppa, spółka rodziny Kąkolewskich, złożyła wniosek o ogłoszenie upadłości, choć jeszcze niedawno chciała przyspieszonego postępowania układowego. W sądzie znajduje się też wniosek o ogłoszenie upadłości spółki GB Managers – wynika z informacji Obligacje.pl.

Jeszcze w lipcu Hussar Gruppa, firma transportowa należąca między innymi do Konrada K., byłego prezesa GetBacku, prosiła obligatariuszy o wyrozumiałość. Będący członkiem zarządu Mieczysław Kąkolewski zapewniał wówczas, że potrzebuje dwóch, trzech tygodni do „unormowania sytuacji”. Niecałe trzy tygodnie później złożył do sądu wniosek o otwarcie przyspieszonego postępowania układowego. Spółka jednak do tej pory nie uzyskała ochrony przed wierzycielami. Jak się dowiedzieliśmy, złożyła natomiast kolejny wniosek, tym razem o ogłoszenie upadłości. Jego istnienie potwierdziliśmy w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy

Wcześniej w ramach przyspieszonego postępowania układowego Hussar Gruppa chciała zaproponować obligatariuszom zwrot 40 proc. zainwestowanych pieniędzy. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, jednym ze źródeł tych środków miały być dywidendy ze spółki Hussar Transport. Ale i wobec niej w sądzie znajdują się przynajmniej dwa wnioski o ogłoszenie upadłości.

Kolejna powiązana z Konradem K. spółka, która może upaść, to GB Managers, czyli firma od wykupu menedżerskiego GetBacku. Wprawdzie Paweł Trybuchowski, jej wiceprezes, a do grudnia ubiegłego roku także i wiceprezes GetBacku, złożył do sądu wniosek o otwarcie przyspieszonego postępowania układowego, ale z przyczyn formalnych został on zwrócony. Aktualnie w sądzie znajduje się wniosek o ogłoszenie upadłości GB Managers. 

Sąd zabezpieczył majątek GB Managers poprzez ustanowienie zarządcy przymusowego nad całością majątku spółki – wynika z informacji znajdujących się w Monitorze Sądowym i Gospodarczym.

Więcej wiadomości o Hussar Gruppa S.A.

Więcej wiadomości kategorii Purgatorium

Emisje