wtorek, 25 lutego 2020

Newsroom

Spółki powiązane z byłym prezesem GetBacku mają się ku upadłości

msd | 30 sierpnia 2018
Hussar Gruppa, spółka rodziny Kąkolewskich, złożyła wniosek o ogłoszenie upadłości, choć jeszcze niedawno chciała przyspieszonego postępowania układowego. W sądzie znajduje się też wniosek o ogłoszenie upadłości spółki GB Managers – wynika z informacji Obligacje.pl.

Jeszcze w lipcu Hussar Gruppa, firma transportowa należąca między innymi do Konrada K., byłego prezesa GetBacku, prosiła obligatariuszy o wyrozumiałość. Będący członkiem zarządu Mieczysław Kąkolewski zapewniał wówczas, że potrzebuje dwóch, trzech tygodni do „unormowania sytuacji”. Niecałe trzy tygodnie później złożył do sądu wniosek o otwarcie przyspieszonego postępowania układowego. Spółka jednak do tej pory nie uzyskała ochrony przed wierzycielami. Jak się dowiedzieliśmy, złożyła natomiast kolejny wniosek, tym razem o ogłoszenie upadłości. Jego istnienie potwierdziliśmy w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy

Wcześniej w ramach przyspieszonego postępowania układowego Hussar Gruppa chciała zaproponować obligatariuszom zwrot 40 proc. zainwestowanych pieniędzy. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, jednym ze źródeł tych środków miały być dywidendy ze spółki Hussar Transport. Ale i wobec niej w sądzie znajdują się przynajmniej dwa wnioski o ogłoszenie upadłości.

Kolejna powiązana z Konradem K. spółka, która może upaść, to GB Managers, czyli firma od wykupu menedżerskiego GetBacku. Wprawdzie Paweł Trybuchowski, jej wiceprezes, a do grudnia ubiegłego roku także i wiceprezes GetBacku, złożył do sądu wniosek o otwarcie przyspieszonego postępowania układowego, ale z przyczyn formalnych został on zwrócony. Aktualnie w sądzie znajduje się wniosek o ogłoszenie upadłości GB Managers. 

Sąd zabezpieczył majątek GB Managers poprzez ustanowienie zarządcy przymusowego nad całością majątku spółki – wynika z informacji znajdujących się w Monitorze Sądowym i Gospodarczym.

Więcej wiadomości o Hussar Gruppa S.A.

Więcej wiadomości kategorii Purgatorium

 • Strzyżenie obligacji 2C Partners

  25 lutego 2020
  Nieruchomościowa spółka porozumiała się w sprawie umorzenia połowy obligacji, których termin spłaty minął w maju ubiegłego roku.
  czytaj więcej
 • Obligatariusze Unified Factory przyjęli układ

  21 lutego 2020
  Właściciele niewykupionych papierów serii C i D mają otrzymywać 56 proc. należności głównej w latach 2022-2029. Część obligacyjnych wierzytelności zostanie też skonwertowana na nowe akcje, a w grę wchodzi także zaspokojenie z przedmiotu zastawu.
  czytaj więcej
 • Cedrob oferuje 100 mln zł za składniki majątkowe Kani

  19 lutego 2020
  Producent mięsa drobiowego chce kupić składniki majątkowe Zakładów Mięsnych Henryk Kania, które czekają na otwarcie postępowania upadłościowego.
  czytaj więcej
 • Według Brastera obligacje nie stały się wymagalne

  19 lutego 2020
  Zdaniem zarządu Brastera publikacja komunikatu z informacją, że spółka może nie mieć pieniędzy na okresową amortyzację obligacji i odsetki od nich nie stanowi jeszcze naruszenia warunków emisji. Spółka chce przełożyć termin płatności najbliższej płatności, ale nie myśli o przesunięciu terminu ostatecznego wykupu, przewidzianego na 29 listopada tego roku.
  czytaj więcej

Emisje