wtorek, 25 lutego 2020

Newsroom

Hussar Gruppa złożył wniosek o otwarcie przyspieszonego postępowania układowego

ems | 01 sierpnia 2018
Wniosek został złożony 30 lipca, a spółka spodziewa się decyzji sądu w ciągu siedmiu dni – napisał Mieczyław Kąkolewski, członek zarządu Hussar Gruppa, w notatce do obligatariuszy.

Co najmniej od lipca Hussar Gruppa nie obsługuje płatności wynikających z wyemitowanych obligacji.

Informację o złożonym wniosku otrzymaliśmy od czytelników, jest ona dostępna także na stronie internetowej emitenta powiązanego osobowo z Konradem K., byłym prezesem GetBacku.

Hussar Gruppa to firma transportowa, której prezesem i jednym z udziałowców jest właśnie Konrad K. W czerwcu usłyszał zarzuty (m.in. wyrządzenie szkody majątkowej w wielkich rozmiarach), a obecnie przebywa w areszcie. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

W przeszłości obligacje firmy notowane były na Catalyst. W maju ub.r. emisja warta 1,7 mln zł została wykupiona w terminie.

Więcej wiadomości o Hussar Gruppa S.A.

Więcej wiadomości kategorii Purgatorium

 • Strzyżenie obligacji 2C Partners

  25 lutego 2020
  Nieruchomościowa spółka porozumiała się w sprawie umorzenia połowy obligacji, których termin spłaty minął w maju ubiegłego roku.
  czytaj więcej
 • Obligatariusze Unified Factory przyjęli układ

  21 lutego 2020
  Właściciele niewykupionych papierów serii C i D mają otrzymywać 56 proc. należności głównej w latach 2022-2029. Część obligacyjnych wierzytelności zostanie też skonwertowana na nowe akcje, a w grę wchodzi także zaspokojenie z przedmiotu zastawu.
  czytaj więcej
 • Cedrob oferuje 100 mln zł za składniki majątkowe Kani

  19 lutego 2020
  Producent mięsa drobiowego chce kupić składniki majątkowe Zakładów Mięsnych Henryk Kania, które czekają na otwarcie postępowania upadłościowego.
  czytaj więcej
 • Według Brastera obligacje nie stały się wymagalne

  19 lutego 2020
  Zdaniem zarządu Brastera publikacja komunikatu z informacją, że spółka może nie mieć pieniędzy na okresową amortyzację obligacji i odsetki od nich nie stanowi jeszcze naruszenia warunków emisji. Spółka chce przełożyć termin płatności najbliższej płatności, ale nie myśli o przesunięciu terminu ostatecznego wykupu, przewidzianego na 29 listopada tego roku.
  czytaj więcej

Emisje