środa, 27 maja 2020

Newsroom

Upadłość lub restrukturyzacja Hussar Gruppy jeszcze nie teraz

msd | 21 września 2018
Wnioski o ogłoszenie upadłości i otwarcie przyspieszonego postępowania układowego transportowej firmy rodziny Kąkolewskich zostały w ostatnich dniach zwrócone – wynika z naszych informacji.

Wniosek o otwarcie przyspieszonego postępowania układowego Hussar Gruppa złożyła pod koniec lipca. We wstępnych propozycjach układowych spółka zapisała 60-proc. umorzenie obligacyjnych wierzytelności. W sierpniu jednak złożyła kolejny wniosek, tym razem o ogłoszenie upadłości.

Zwrot obu wniosków nastąpił w kilku ostatnich dniach. W obu przypadkach, jak się dowiedzieliśmy w sądzie, przyczyny miały charakter formalny. Nic jednak straconego, ponieważ do sądu trafił niedawno kolejny wniosek o ogłoszenie upadłości. Na razie jednak znajduje się on na etapie analizy formalnej.

Hussar Gruppa, której akcjonariuszem jest rodzina Kąkolewskich, w tym przebywający w areszcie Konrad K., były prezes GetBacku, nie obsługuje obligacyjnych zobowiązań co najmniej od lipca. Początkowo Mieczysław Kąkolewski, członek zarządu spółki, zapewniał, że firmie wystarczy dwa, trzy tygodnie do „unormowania sytuacji”. Później jednak Hussar złożył do sądu wnioski, kolejno o otwarcie postepowania restrukturyzacyjnego i upadłość.

Więcej wiadomości o Hussar Gruppa S.A.

Więcej wiadomości kategorii Purgatorium

Emisje