wtorek, 23 lipca 2024

Newsroom

Sąd oddalił wnioski o ogłoszenie upadłości Hussar Gruppy

msd | 15 stycznia 2019
Transportowa spółka rodziny Kąkolewskich nie posiada środków na pokrycie kosztów postępowania – wynika z informacji podanych przez Stowarzyszenie Obligatariuszy Spółek KK.

Podczas poniedziałkowej rozprawy warszawski sąd oddalił dwa wnioski o ogłoszenie upadłości Hussar Gruppy. Jeden z nich złożyła sama spółka, inny zaś pochodził od jednego z wierzycieli. 

W trakcie rozprawy tymczasowy nadzorca sądowy przedstawił efekt swoich działań, wskazując, że spółka nie posiada majątku, który mógłby być użyty jako źródło pokrycia kosztów postępowania, nie mówiąc już o jakiejkolwiek spłacie wierzycieli – poinformowało Stowarzyszenie Obligatariuszy Spółek KK.

Tymczasowy nadzorca sądowy miał oszacować koszty postępowania upadłościowego Hussar Gruppy na około 1 mln zł. To mniej niż spółka mogłaby uzyskać ze sprzedaży majątku. 

Wyrok sądu nie jest jeszcze prawomocny.

Hussar Gruppa, której akcjonariuszami są członkowie rodziny Kąkolewskich, w tym przebywający w areszcie Konrad K., były prezes GetBacku, przestała obsługiwać obligacyjne zobowiązania co najmniej w lipcu ubiegłego roku. Początkowo spółka zapewniała, że wystarczą jej dwa, trzy tygodnie do „unormowania sytuacji”. Później jednak złożyła do sądu wnioski o otwarcie przyspieszonego postępowania układowego oraz ogłoszenie upadłości.

Sprawą Hussar Gruppy zajmuje się także warszawska prokuratura regionalna. Na pytania o prowadzone postępowanie prokuratura jednak nie odpowiedziała zasłaniając się… śledztwem dotyczącym GetBacku.

Więcej wiadomości o Hussar Gruppa S.A.

Więcej wiadomości kategorii Purgatorium