czwartek, 25 lutego 2021

Newsroom

Iliad przejmie 96,7 proc. akcji Play’a

msd | 20 listopada 2020
Po rozliczeniu zakończonego właśnie wezwania francuska grupa telekomunikacyjna osiągnie na tyle wysoki udział w kapitale Play’a, że będzie mogła wycofać go z GPW. To zaś oznaczałoby naruszenie warunków wartych 750 mln zł obligacji spółki P4.

Iliad kupił w wezwaniu 143,8 mln akcji Play Comuunications, które stanowią 56,5 proc. udziału w kapitale i głosach spółki. Łącznie ze wcześniejszą transakcją zawartą z dwoma byłymi akcjonariuszami telekomu, Iliad przejął więc 96,7 proc. akcji Play’a. 

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, Iliad nie wyklucza wycofania spółki z GPW, a wyniki wezwania tylko otwierają do tego drogę.

Jak już wcześniej wskazywaliśmy, ewentualne wycofanie akcji Play Communications z GPW stanowić będzie naruszenie warunków emisji obligacji P4, spółki zależnej. Śmiało można przyjąć jednak, że przy wartej około 9,9 mld zł transakcji ryzyko związane z obligacjami na 750 mln zł zostało jednak wkalkulowane. 

Papierami PLY1226 nie handlowano już od blisko miesiąca. W piątek po południu kwotowane są one na 99,5/100,49 proc. nominału (bid/ask). Po obu stronach oferty dotyczą tylko jednej sztuki obligacji. Ich nominał to 500 tys. zł.

P4 ma prawo do przedterminowego wykupu obligacji w zamian za premię dla obligatariuszy. W drugim roku życia papierów, który rozpoczyna się w grudniu, jej wysokość to 1,5 proc. nominału.

Więcej wiadomości o P4 Sp. z o.o. (grupa Play)

 • Nie będzie splitu obligacji Play’a

  05 lutego 2021
  Właściciel lub właściciele 19 obligacji PLY1226 nie wyrazili zgody na zmianę ich jednostkowego nominału z 500 na 1 tys. zł. Natomiast przy wycofaniu kowenantu o delistingu Play’a, czy porzuceniu kwartalnego raportowania, nie obyło się bez wątpliwości.
  czytaj więcej
 • Play chce splitu obligacji

  12 stycznia 2021
  P4, spółka operacyjna z grupy Play Communications, chce obniżyć wartość nominalną papierów PLY1226 z 500 tys. zł do 1 tys. zł oraz wycofać z warunków emisji kowenant mówiący o delistingu głównego akcjonariusza.
  czytaj więcej
 • Play wyemituje obligacje na 500 mln zł

  21 grudnia 2020
  Pomimo ostatnich zmian właścicielskich i nadchodzącego wycofania operatora z GPW, spółka nie rezygnuje z obecności na lokalnym rynku długu – P4 ponownie wyemituje siedmioletnie obligacje, ale z nieco wyższą marżą.
  czytaj więcej
 • Play utrzymał prawie 0,6 mld zł gotówki w III kw.

  05 listopada 2020
  Pomimo ponad 290 mln zł wydatków inwestycyjnych w III kwartale, telekomunikacyjna grupa utrzymała solidny zapas gotówki. Obniżyła natomiast poziom długu netto.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

Emisje