niedziela, 31 maja 2020

Newsroom

Indos przedterminowo wykupił obligacje na 1,39 mln zł

msd | 08 października 2019
Wcześniejszej spłaty części obligacji INS1020 dokonano w ramach przydziału nowej emisji, o której informowaliśmy we wtorek rano.

Przedterminowego wykupu papierów serii K1 dokonano poprzez opłacenie nowych obligacji serii K4 na 5 mln zł, które spółka wyemitowała we wtorek. 

W nowej emisji udział wzięło 23 inwestorów, którzy 3,61 mln zł opłacili gotówką, zaś pozostałe 1,39 mln zł rozliczono poprzez potrącenie wierzytelności z obligacjami INS1020. Wartość tych ostatnich zmalała więc do 10,86 mln zł.

Najbliższy wykup czeka spółkę w listopadzie, gdy będzie musiał spłacić papiery serii J (INS1119) o wartości 4,49 mln zł.

Na Catalyst notowane są łącznie trzy serie długu Indosu, ale do transakcji nimi – zależnie od serii – dochodzi rzadko lub wcale.

Więcej wiadomości o Indos S.A.

 • Indos: utrzymanie płynności priorytetem

  19 maja 2020
  W I kwartale saldo gotówki Indosu spadło do najniższego poziomu od roku. Z tego samego powodu znacząco wyższy był też dług netto, którego przyrost częściowo zamortyzowano lepszymi wynikami.
  czytaj więcej
 • Akt oskarżenia wobec menedżerów Indosu

  09 marca 2020
  Do sądu trafił akt oskarżenia wobec członka zarządu Indosu oraz innej osoby pracującej w spółce, w przeszłości także będącej jej członkiem zarządu. Sprawa ma dotyczyć lichwy i oszustwa. Indos przekonuje jednak, że jest pewny niewinności swoich pracowników.
  czytaj więcej
 • Wciąż niezła płynność gotówkowa Indosu

  17 lutego 2020
  Po zrefinansowaniu obligacyjnego zadłużenia i wartej 3,9 mln zł akwizycji Indos wciąż miał 9 mln zł środków pieniężnych na koniec roku, co stawiało go w dość komfortowej sytuacji, ponieważ wykup wartych 11,1 mln zł obligacji przypada dopiero w październiku.
  czytaj więcej
 • Ostatnie emisje Indosu trafiły na Catalyst

  07 lutego 2020
  Spółka wprowadził do giełdowego obrotu uplasowane we wrześniu i październiku trzyletnie obligacje o łącznej wartości 12,5 mln zł.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

Emisje