sobota, 19 września 2020

Newsroom

J.W. Construction dostało dodatkowe dwa tygodnie na wykup

msd | 20 maja 2020
Zgromadzenie obligatariuszy uchwaliło przesunięcie terminu wykupu wartych 35 mln zł papierów dłużnych o dwa tygodnie, z 29 maja do 12 czerwca tego roku.

Początkowo deweloper chciał rozłożyć wykup papierów JWC0520 na raty, spłacane przez dwa lata. Na kilka dni przed zgromadzeniem obligatariuszy spółka zmieniła jednak zdanie – zaproponowała wydłużenie terminu wykupu, ale o dwa tygodnie. Podczas środowego zgromadzenia obligatariuszy właściciele papierów przystali na tę propozycję.

W obradach uczestniczyli właściciele papierów wartych 27,1 mln zł (77,5 proc. emisji). Zgodnie z wymogami, wszyscy opowiedzieli się za zaproponowaną przez JWC zmianą warunków emisji.

Na wniosek spółki GPW zawiesiła obrót obligacjami JWC0520 w dniach 20-21 maja. Wcześniej po raz ostatni papierami handlowano 15 maja po 99,5 proc. nominału. 

Z naszych informacji wynika, że wycofanie się przez dewelopera z początkowej propozycji przesunięcia terminu wykupu o dwa lata miało wynikać z zakulisowych negocjacji z obligatariuszami. Jak usłyszeliśmy nieoficjalnie, wstępny pomysł miał pozwolić JWC zbudować poduszkę płynności na gorsze czasy, ale sama spółka nie była zbyt chętna do – pierwotnie proponowanego – podstawienia zabezpieczenia hipotecznego.

W środę miało się też odbyć zgromadzenie obligatariuszy wartych 42,3 mln zł papierów JWC1120 w przedmiocie przesunięcia terminu wykupu. Spółka odwołała obrady.

Wciąż aktualne pozostają terminy zgromadzeń obligatariuszy obu serii długu zwołanych na 29 maja. 

Obligacje JWC1120 wyceniane są w środę po południu na 99,5 proc. nominału.

Więcej wiadomości o J.W. Construction S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

Emisje