środa, 27 maja 2020

Newsroom

J.W. Construction dostało dodatkowe dwa tygodnie na wykup

msd | 20 maja 2020
Zgromadzenie obligatariuszy uchwaliło przesunięcie terminu wykupu wartych 35 mln zł papierów dłużnych o dwa tygodnie, z 29 maja do 12 czerwca tego roku.

Początkowo deweloper chciał rozłożyć wykup papierów JWC0520 na raty, spłacane przez dwa lata. Na kilka dni przed zgromadzeniem obligatariuszy spółka zmieniła jednak zdanie – zaproponowała wydłużenie terminu wykupu, ale o dwa tygodnie. Podczas środowego zgromadzenia obligatariuszy właściciele papierów przystali na tę propozycję.

W obradach uczestniczyli właściciele papierów wartych 27,1 mln zł (77,5 proc. emisji). Zgodnie z wymogami, wszyscy opowiedzieli się za zaproponowaną przez JWC zmianą warunków emisji.

Na wniosek spółki GPW zawiesiła obrót obligacjami JWC0520 w dniach 20-21 maja. Wcześniej po raz ostatni papierami handlowano 15 maja po 99,5 proc. nominału. 

Z naszych informacji wynika, że wycofanie się przez dewelopera z początkowej propozycji przesunięcia terminu wykupu o dwa lata miało wynikać z zakulisowych negocjacji z obligatariuszami. Jak usłyszeliśmy nieoficjalnie, wstępny pomysł miał pozwolić JWC zbudować poduszkę płynności na gorsze czasy, ale sama spółka nie była zbyt chętna do – pierwotnie proponowanego – podstawienia zabezpieczenia hipotecznego.

W środę miało się też odbyć zgromadzenie obligatariuszy wartych 42,3 mln zł papierów JWC1120 w przedmiocie przesunięcia terminu wykupu. Spółka odwołała obrady.

Wciąż aktualne pozostają terminy zgromadzeń obligatariuszy obu serii długu zwołanych na 29 maja. 

Obligacje JWC1120 wyceniane są w środę po południu na 99,5 proc. nominału.

Więcej wiadomości o J.W. Construction S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

 • Comp na ostatniej prostej do wyjścia z Catalyst

  26 maja 2020
  Na pożegnanie z rynkiem korporacyjnego długu Comp ponownie naruszył kowenant zapisany w umowie kredytowej z bankiem BNP Paribas. Problem rozwiąże będąca w trakcie zamiana obligacji na kredyt.
  czytaj więcej
 • MLP Group bogatszy i bardziej zadłużony

  26 maja 2020
  Za sprawą wzrostu notowań euro deweloper magazynów zanotował skok zysku operacyjnego, ale i kosztów finansowych. Wzrosło także zadłużenie.
  czytaj więcej
 • Best się oddłuża, ale obligacje ciążą płynności

  26 maja 2020
  W 2020 r. windykator wchodził z 82 mln zł gotówki i 338 mln zł szacowanych wpływów z wierzytelności. To za mało na spłatę całości krótkoterminowego zadłużenia oraz pokrycie kosztów działalności i odsetek. Rezerwy płynności Bestu leżą jednak w kredytach, akcjach Kredyt Inkaso, czy potencjalnej prolongacie pożyczek od akcjonariuszy. Wiele korzyści przyniósłby nowy inwestor.
  czytaj więcej
 • Wzrost zysków i zadłużenia Pekabeksu

  25 maja 2020
  Grupa ma za sobą bardzo udany kwartał widoczny we wzrośnie rachunku wyników, okupiony jednak historycznie najwyższym długiem netto i spadkiem płynności gotówkowej.
  czytaj więcej

Emisje