czwartek, 04 marca 2021

Newsroom

J.W. Construction sprzedaje kolejną nieruchomość

ems | 27 stycznia 2021
Tym razem deweloper sprzedał działkę w Warszawie, po tym jak w grudniu informował o sprzedaniu nieruchomości w Szczecinie.

Cenę sprzedaży ustalono na 17 mln zł netto, a transakcja jest na etapie podpisanego już listu intencyjnego. Robyg ma teraz 30 dni na przeprowadzenie due dilligence nieruchomości i tyle samo czasu na wyłączność na prowadzenie negocjacji. W lipcu ub.r. deweloper podpisał już przedwstępną umowę sprzedaży tej samej nieruchomości z Lux Investment. Wówczas także ustalono wartość sprzedaży na 17 mln zł netto. J.W. Construction kupił tę działkę w 2008 roku i planował zbudować na niej 232 lokale.

Nieruchomość przy Antoniewskiej, to okolice zielonej części Warszawy, między Siekierkami i Elektrociepłownią Siekierki, po zachodniej stronie miasta.

W grudniu JWC informował o sprzedaży dwóch działek w Szczecinie za łącznie 38 mln zł netto. W warunkach emisji obligacji JWC0522 i JW10522 zapisano, że deweleper będzie przekazywał 30 proc. kwoty uzyskanej z dezyinwestycji na wcześniejszą spłatę obligacji. Na początku roku deweloper zakomunikował, że rozważa przedterminową spłatę obydwu serii.

Więcej wiadomości o J.W. Construction S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

Emisje