poniedziałek, 30 listopada 2020

Newsroom

JHM Development nie zapłacił obligatariuszom 1,7 mln zł

msd | 17 listopada 2020
Właściciele obligacji JHM0821 nie otrzymali w poniedziałek kapitału wynikającego z okresowej amortyzacji. Deweloper wskazuje na problem po stronie administratora hipoteki. Uspokaja też, że przelew powinien wyjść jeszcze we wtorek.

W poniedziałek przypadał termin spłaty 1,71 mln zł kapitału z wartych 3,16 mln zł obligacji serii B JHM Development. Pieniądze do inwestorów jednak nie trafiły, co potwierdziliśmy także w spółce. Według dewelopera, środki mają zostać przekazane do KDPW jeszcze dziś. 

- Z powodów niezależnych od JHM Development dyspozycja przelewu środków nie została wykonana przez zewnętrzną kancelarię prawną - administratora hipoteki. W dniu wczorajszym sprawa była wyjaśniana na linii KDPW - kancelaria prawna. Mamy informację, iż dzisiaj środki zostaną przekazane – poinformował Obligacje.pl Paweł Bruger, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej Mirbudu, spółki będącej jedynym akcjonariuszem JHM Development.

Warunki emisji obligacji JHM0821, wartych początkowo 10,5 mln zł, przewidują obowiązek okresowej amortyzacji długu ze środków na rachunku escrow, gdzie trafiają one ze sprzedaży przedmiotu zabezpieczenia. Jedynym dysponentem rachunku escrow jest administrator hipoteki, spółka MWW Trustees działająca na rachunek obligatariuszy.

W związku z przypadającą na 16 listopada okresową amortyzacją obrót obligacjami JHM0821 był zawieszony od 3 listopada. Mimo, że inwestorzy nie otrzymali pieniędzy, to we wtorek został wznowiony (GPW przedwcześnie zarejestrowała też obniżenie nominału długu z 3,16 do 1,44 mln zł). Na razie kwotowania dla papierów JHM0821 wystawiono tylko po stronie zakupu, gdzie oferuje się… 0,99 proc. nominału.

W czerwcu i październiku tego roku JHM Development uplasował dwie serie nowych obligacji o łącznej wartości 12,07 mln zł, które niedawno zostały zasymilowane. Docelowo trafią one do obrotu na GPW.

Więcej wiadomości o JHM Development S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

Emisje