wtorek, 18 września 2018

Newsroom

Kancelaria Medius ma program emisji obligacji do 100 mln zł

msd | 13 września 2017
Spółka chce prywatnie plasować dług głównie wśród instytucji, ale nie wyklucza, że w ramach uchwalonego programu pojawi się też publiczna oferta memorandowa – wynika z informacji Obligacje.pl.

Wart 100 mln zł program ma zostać zrealizowany do końca 2020 r. Jego wartość na razie przekracza sumę bilansową Kancelarii Medius (77,2 mln zł na koniec II kw.), lecz zdaniem zarządu jest to poziom uzasadniony.

- Na obecną chwilę ta wartość może wydawać się duża, ale program ważny będzie przez ponad dwa lata, a my zamierzamy dalej się rozwijać. Zobaczymy jakie będą ostatecznie potrzeby – powiedział Michał Imiołek, prezes Kancelarii Medius, w rozmowie z Obligacje.pl. – Będą to głównie prywatne oferty kierowane do inwestorów instytucjonalnych, ale nie wykluczamy, że zdecydujemy się też na przeprowadzenie publicznej oferty memorandowej – dodał.

Warunki programu pozwalają Kancelarii na emisję obligacji także w innych walutach niż polski złoty. Spółka chce w ten sposób pozyskać środki na finansowanie działalności zagranicznej.

- Chcielibyśmy się przynajmniej częściowo pozbyć ryzyka walutowego, dlatego zamierzamy w polskim rynku emitować także obligacje w euro, głównie na finansowanie zakupów wierzytelności w Hiszpanii – powiedział prezes Kancelarii Medius.

We wtorek spółka informowała o kolejnej emisji papierów dłużnych. Chce z niej pozyskać 10 mln zł. Oferta ta nie wchodzi jeszcze do nowego programu. Niemniej, pierwszej emisji w jego ramach można spodziewać się jeszcze w tym roku.

- Myślę, że pierwsza oferta z nowego programu pojawi się w tym roku. Nie wiemy jeszcze jaka będzie jej wartość, ale liczymy, że w kolejnych planowanych emisjach uda nam się przekroczyć dotychczasowy rekord na poziomie 15 mln zł. – zakończył Michał Imiołek.

W obrocie na GPW znajdują się cztery serie obligacji Kancelarii Medius, w tym jedna zapadająca w przyszłym miesiącu (3,18 mln zł). Najdłuższe obecnie papiery KME1219, ze stałym 6,9-proc. kuponem, wyceniane są z 5,76 proc. rentowności brutto.

Więcej wiadomości o Kancelaria Medius S.A.

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje